ublin: Poszukiwany do rozboju uciekał przez ogrodzeniową siatkę

Data dodania: 09 luty 2015

[center]Do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt doprowadzają dziś policjanci z VII komisariatu 23-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna wspólnie z zatrzymanym wcześniej 32-latkiem napadł na ekspedientkę sklepu kradnąc utarg oraz znalezione w jej torebce przedmioty. Straty wyceniono na ponad 2 tys. zł. Poszukiwany do tej sprawy 23-latek wpadł podczas legitymowania przez patrol z III komisariatu. Przeczuwając zatrzymanie rzucił się do ucieczki przeskakując przez ogrodzeniową siatkę. Ucieczka mu się nie powiodła. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Do rozboju doszło 26 stycznia kilka minut przed godziną 18.00. Do sklepu spożywczego na osiedlu Łęgi weszło dwóch mężczyzn. Najpierw kupili gumę do żucia, a potem po zapłaceniu, zaatakowali ekspedientkę. Kobieta za ladą została przyciśnięta do ściany i kilkukrotnie uderzona. Sprawcy zagrozili jej zabójstwem. Napastnicy zabrali z kasy pieniądze i zbiegli. Łupem padł także telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. Straty oszacowano na ponad 2 tys. złotych.

Zaraz po napadzie poszkodowana kobieta wybiegła ze sklepu wzywając pomocy. Przypadkowi przechodnie obezwładnili jednego ze sprawców. Policjanci z „siódemki” doprowadzili mężczyznę do sądu, który aresztował go na 3 miesiące.

Kryminlani z VII komisariatu pracowali nadal nad sprawą ustalenia drugiego ze sprawców napadu. Ten nie pozostał długo na wolności, bowiem zatrzymany został w miniony piątek, kiedy szedł nocą ze znajomym ul. Gazową. Policjanci z III komisariatu podczas legitymowania obu mężczyzn, natrafili właśnie na poszukiwanego przez kolegów z „czwórki” sprawcę. rozboju. Ten przeczuwając zatrzymanie rzucił się do ucieczki przeskakując przez ogrodzeniową siatkę. Na nic mu się to zdało, bowiem po chwili był już w rękach mundurowych. Ci doprowadzili go na VII komisariat. 23-letni mieszkaniec Lublina trafił do policyjnej celi. Dziś policjanci doprowadzą go do prokuratury i sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

A.K.[/center]

designed by know-line.pl