ublin: Zatrzymani za jazdę na „podwójnym gazie

Data dodania: 12 styczeń 2015

[center]Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał wczoraj 35-latek, który w miejscowości Polanówka próbował odjechać samochodem spod sklepu. Został ujęty przez mieszkańca przy zatoce przystankowej i oddany w ręce bychawskich policjantów. Z kolei w miejscowości Piotrków Pierwszy kierujący fordem 39-latek zahaczył o pług do odśnieżania jezdni, a następnie wjechał do rowu i uderzył w latarnię. Badanie alkomatem wykazało u niego 3.5 promila alkoholu.

Wczoraj wieczorem bychawscy policjanci dwukrotnie interweniowali w stosunku do nietrzeźwych kierujących. Kilka minut przed godziną 20.00 otrzymali informację o ujętym przez obywatela, nietrzeźwym kierowcy forda mondeo. Sprawca najprawdopodobniej po wyjściu ze sklepu wsiadł do samochodu i ruszył. Został ujęty przy zatoce przystankowej. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec gminy Godziszów. Badanie alkomatem wykazało niespełna 3 promile alkoholu w organizmie. 35-latek nie posiadał uprawnień do kierowania.

Drugi z zatrzymanych to 39-latek z gm. Jabłonna. Kierując fordem w miejscowości Piotrków Pierwszy zahaczył o pług do odśnieżania jezdni, a następnie wjechał do rowu i uderzył w latarnię. Miał 3.5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przypominają, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

AF. [/center]

designed by net-line.pl