Uwaga kierowcy: Zmiany w organizacji ruchu

Data dodania: 23 maj 2016

I. Lublin Sportival
Termin: 23 – 30 maja

W związku z organizacją kolejnej, letniej edycji Lublin Sportival, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Zmiany, tak jak w ubiegłym roku, obejmą głównie pl. Zamkowy.

Przygotowania do imprezy wymuszą częściowe wyłączenie pl. Zamkowego w dniach 23-25 maja oraz 29-30 maja, kiedy urządzenia będą demontowane. Całkowicie wyłączony z ruchu pl. Zamkowy będzie od 26 do 29 maja włącznie. Grafika z planowanym wyłączenie znajduje się w załączeniu.

Tymczasowa organizacja ruchu oznacza, że w czasie imprezy niemożliwy będzie wjazd na pl. Zamkowy zarówno od al. Tysiąclecia, jak i ul. Kowalskiej. Na ul. Kowalskiej będzie obowiązywał nakaz jady w lewo w ul. Furmańską i wyjazd do ul. Lubartowskiej przez ul. Cyruliczą. Miedzy ul. Podwale a ul. Kowalską zorganizowane zostanie połączenie umożliwiające wyjazd przez ul. Furmańską i ul. Cyruliczą.

II. procesje Bożego Ciała
Termin: czwartek 26 maja
Czas trwania tymczasowej organizacji ruchu:  1 doba

Uczestnicy uroczystości odbywających się w Katedrze, w godz. 10 – 13, przejdą ulicami: Królewską, Lubartowską (do ul. Kowalskiej), Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem (deptak), Królewską na pl. Katedralny. W czasie procesji ruch pojazdów będzie całkowicie wstrzymany.

Trasy procesji innych parafii znajdują się na stronie miasta w Komunikatach.

Uroczystości w centrum miasta zakończy Koncert Chwały, który rozpocznie się o godz. 19.30 na pl. Katedralnym.

III. Wymiana nawierzchni w ul. Bernardyńskiej
#1C
Termin: 27-29 maja (piątek-niedziela)
Czas trwania tymczasowej organizacji ruchu: maksymalnie od godzin wieczornych 27 maja do końca dnia 29 maja

Prace będą polegały na ułożeniu nowej nawierzchni ulicy. W związku z tym ul. Bernardyńska zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie wprowadzona w piątek 27 maja w godzinach wieczornych, ok godz. 20 i będzie obowiązywała maksymalnie do końca dnia 29 maja (niedziela). Niewykluczone bowiem, że wykonawca wykona roboty w krótszym czasie.

Roboty związane zarówno z frezowaniem, starej i tymczasowej nawierzchni położonej na realizowanych ostatnio pracach ciepłowniczych, jak i układanie nowej nawierzchni będą realizowane całą szerokością jezdni, co będzie wymagało jej całkowitego wyłączenia z ruchu na odcinku od pl. Wolności do ul. Zamojskiej.

W chwili zamknięcia ul. Bernardyńskiej dla ruchu, pojazdy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazd ciągiem ulic Mościckiego – Rusałka. W związku z tym na wlocie ul. Rusałka w ul. Zamojską nakaz skrętu w prawo w kierunku al. Unii Lubelskiej nie będzie dotyczył pojazdów transportu zbiorowego. Auta te z ul. Rusałka będą mogły skręcić w lewo w ul. Zamojską i kierować się w stronę ul. Wyszyńskiego. Pozostałe pojazdy oprócz wspomnianego ciągu będą miały do dyspozycji jeszcze ul. Dolna Panny Marii.

Ostatnim etapem będzie wykonanie oznakowania poziomego, co nastąpi w późniejszym terminie i nie powinno przysparzać utrudnień w ruchu.

designed by net-line.pl