V Green Week w Lublinie

Data dodania: 17 czerwiec 2024
V Green Week w Lublinie

Informujemy, że w dn. 19-20 czerwca 2024 roku odbywa się międzynarodowa konferencja V Green Week. Wydarzenie poświęcone jest aktualnym wyzwaniom związanym z zarządzaniem wodą w Europie i na świecie, a jego tematem przewodnim: „Air, Earth and Water – a walk among elements”. Konferencja rozpoczyna się w środę (19.06) od wykładu online „Water in soil”, który wygłosi dr Mateusz Łukowski z Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie (link będzie dostępny wkrótce na stronie Instytutu).

Celem wydarzenia jest stymulowanie dyskusji na temat zrównoważonego i sprawiedliwego zarządzania zasobami wodnymi, które są niezbędne dla ludzi, środowiska i gospodarki. W obliczu rosnących wyzwań, takich jak zmiany klimatyczne, zarządzanie wodą staje się kluczowe dla zapewnienia trwałej przyszłości. Wymagana jest rejestracja: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfxPFWflvtyzsDfgUwJg6OM2I4bcwVIGtKT-rf8O1k0REJnhg/viewform?fbclid=IwAR13ZFQdyZvgigFjADk46kcizGB9UCnIwsfhqqZPbsox5uAzT6pW-rJP-wE_aem_ATSSbyF4SgyqRwoCRndNycKiaAnzcVK_beLFe5Iy38-z-8w-yx_esB8PYw2jZ8fJ-dpDpjwcblIFC0WpxT7S-4-0

 

Konferencja jest częścią szerszej kampanii komunikacyjnej i stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk między naukowcami z całego świata. Przesłanie Europejskiego Zielonego Tygodnia w 2024 roku: Woda jest istotnym wspólnym zasobem, który powinien być przekazywany z pokolenia na pokolenie. W ostatnich latach obywatele różnych części kontynentu doświadczyli gwałtownego wzrostu liczby klęsk żywiołowych, takich jak susze i powodzie, które zaostrzyły wyzwania związane z wodą w UE. Presja na zasoby wodne wynika nie tylko z wpływu zmian klimatu, ale przede wszystkim z dziesięcioleci strukturalnego niewłaściwego zarządzania tym cennym zasobem oraz z zanieczyszczenia i degradacji ekosystemu. Odporność na niedobory wody jest jednak wyzwaniem nie tylko dla UE. Na całym świecie obieg wody jest niezrównoważony, ściśle powiązany ze zmianą klimatu i utratą różnorodności biologicznej.

designed by know-line.pl