V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS

Data dodania: 19 maj 2022
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS

22 maja (niedziela) od godziny 9.00 w Ogrodzie Botanicznym UMCS świętować będziemy V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu.
Z tej okazji Stowarzyszenie Slow Jogging Polska organizuje wspólny bieg. Prezentację japońskiej metody truchtania oraz pokazowy trening poprowadzi Aneta Mojduszka – certyfikowana instruktorka SJ.

Slow jogging to metoda biegania opracowana w Japonii przez prof. Hiroakiego Tanakę. Jak sugeruje nazwa, slow jogging to bieganie, a właściwie truchtanie w bardzo wolnym tempie. Slow jogging może uprawiać każdy, niezależnie od wieku i kondycji. Jest efektywną techniką dla utrzymania organizmu w zdrowiu, ale i doskonałym uzupełnieniem dla innych aktywności oraz bazą wydolnościowo-kondycyjną dla zaawansowanych technicznie dyscyplin.

Biegając w stylu „slow” zapobiegamy wielu chorobom cywilizacyjnym, takim jak m.in.: otyłość, cukrzyca, choroby krążenia; nie narażamy się na kontuzje, zakwasy, bóle mięśni i co najważniejsze – nie odczuwamy zmęczenia.

Na zajęcia można się zapisać dzwoniąc pod numer: 509 228 513 lub poprzez fanpage Slow Jogging Lublin. Zapisy trwają do 21 maja br. do godz. 12:00, a liczba uczestników jest ograniczona. Cena udziału w zajęciach jest równa cenie biletu wstępu do Ogrodu Botaniczego i wynosi 7 zł.

 

Uczestnicy wydarzenia proszeni są o przybycie 22 maja o godz. 8.45 przed wejście główne do Ogrodu Botanicznego UMCS (od strony ul. Willowej).

Po treningu odbędzie się spotkanie z instruktorką przy japońskiej herbatce, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej na temat treningów SJ w Lublinie.

Zdjęcia autorstwa Marty Sapko.

designed by know-line.pl