VI Międzynarodowe Targi Pracy, Lublin, 8 marca 2011

Data dodania: 01 marzec 2011

Zapraszamy do odwiedzenia VI Międzynarodowych Targów Pracy, które odbędą się 8 marca 2011 w Regionalnym Centrum Targowo-Wystawienniczym MTL S.A. w Lublinie.

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie i Europejskie Służby Zatrudnienia – EURES we współpracy z Międzynarodowymi Targami Lubelskimi S.A. organizują VI edycję Międzynarodowych Targów Pracy, które odbędą się 8 marca 2011 roku w Centrum Wystawienniczym MTL S.A. w Lublinie, Dworcowa 11.
W targach weźmie udział 60 wystawców, zarówno regionalnych, krajowych jak i zagranicznych. Wśród nich znajdą się doradcy EURES z 12 krajów, którzy będą informować o możliwościach podjęcia zatrudnienia oraz warunkach życia i pracy w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, Słowenii, Szwecji, Irlandii, Finlandii, Norwegii, Niemczech, Austrii, Czechach i Danii. Na ich stoiskach będzie można również zapoznać się z dostępnymi ofertami pracy.

Swój udział zapowiedziała Belgijska Izba Budowlana reprezentująca 9.500 belgijskich firm budowlanych, poszukująca budowlańców chcących pracować na terenie tego kraju. Operatorów koparek poszukiwać będzie pracodawca z Norwegii. Zatrudnienie sezonowe przy zbiorach owoców i warzyw to oferta Pracodawcy z Francji, a pracownicy rolni do prac sezonowych poszukiwani są przez Firmy z Danii i Holandii. Podczas targów nie zabraknie również ofert w branży turystycznej prezentowanych przez pracodawcę z Włoch. Tegoroczne targi wybiegają nieco dalej poza Europę, ponieważ na stoiskach kanadyjskich będą prezentowane oferty pracy od tamtejszych pracodawców – kanadyjska piekarnia poszukiwać będzie piekarzy. Będzie również możliwość zapoznania się z ofertami prezentowanymi przez agencje zatrudnienia i agencje doradztwa personalnego.

Po raz pierwszy mamy przyjemność gościć pośród wystawców Państwową Inspekcję Pracy, której przedstawiciele udzielać będą porad z zakresu przestrzegania prawa pracy. Ponadto wśród wystawców znajdą się również przedstawiciele takich instytucji jak ZUS, Izba Skarbowa czy NFZ, którzy będą informować o wszelkich istotnych kwestiach związanych z profilem działalności w kontekście podejmowania pracy za granicą przez obywateli polskich. Będzie więc możliwość uzyskania informacji nt ubezpieczeń społecznych, ubezpieczenia zdrowotnego czy też rozliczania podatków z dochodów uzyskanych za granicą.

Wzorem lat ubiegłych przewidziany jest cykl prezentacji z zakresu warunków życia i pracy w różnych krajach UE/EOG, przygotowanych i przeprowadzonych przez obecnych na targach doradców EURES.
Zapraszamy nie tylko osoby poszukujące pracy, ale także wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wszelkiego rodzaju informacji dotyczących ubezpieczeń czy prawa pracy. Warto również zabrać ze sobą kilka egzemplarzy CV (zarówno w j. polskim jak i angielskim) oraz kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie i kwalifikacje.

WSTĘP WOLNY

8 Marca 2011
w godz. 10.00 – 17.00
Hala targowa MTL w Parku Ludowym

Dodatkowe informacje na stronie www.targi.lublin.pl lub www.wup.lublin.pl oraz pod numerem telefonu (81) 472-56-34

designed by know-line.pl