W Lublinie powstanie sieć miejsc przyjaznych zwierzętom

Data dodania: 09 styczeń 2023
W Lublinie powstanie sieć miejsc przyjaznych zwierzętom

lubelskie lokale gastronomiczne, handlowe czy kulturalne mogą zgłaszać się do udziału w akcji „Miejsce przyjazne zwierzętom”. Celem inicjatywy jest utworzenie na terenie Lublina sieci miejsc, do których właściciele czworonogów będą mogli udawać się wraz ze swoimi pupilami.

Zapraszamy lubelskich przedsiębiorców do włączenia się w akcję. Zwierzęta to nie tylko nasi towarzysze, często są naszymi przyjaciółmi, a nawet członkami rodziny, z którymi chętnie idziemy do restauracji czy na mecz. Pamiętajmy także, że to wrażliwe istoty i pozostawione nawet na chwilę przed sklepem, biblioteką lub w innym miejscu są narażone na stres. Dlatego otwórzmy się na potrzeby właścicieli czworonogów oraz ich pupili i stwórzmy w naszym mieście miejsca, które będą mogli wspólnie odwiedzać – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Do udziału w akcji mogą zgłaszać się funkcjonujące na terenie Lublina sklepy, restauracje, lokale rozrywkowe, biblioteki, domy kultury, obiekty sportowe, oraz inne miejsca, które umożliwiają lub chcą umożliwić opiekunom zwierząt przebywanie w nich wraz z pupilami. Każdy zgłoszony obiekt otrzyma tabliczkę lub naklejkę z informacją, że jest to „Miejsce przyjazne zwierzętom”. Dzięki temu właściciele psów i kotów będą mieli jasny sygnał, że w danym sklepie czy restauracji zwierzaki są mile widziane i mogą tam wejść razem ze swoim czworonogiem. Zgłoszenia należy kierować na adres komunalna@lublin.eu wpisując jako temat wiadomości „Miejsce przyjazne zwierzętom”. Termin ich nadsyłania mija 28 lutego br.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin „Zadbajmy o zwierzęta”.

designed by know-line.pl