W poniedziałek młodzi lublinianie wybiorą swoich reprezentantów

Data dodania: 23 październik 2022
W poniedziałek młodzi lublinianie wybiorą swoich reprezentantów

W poniedziałek (24 października) w lubelskich szkołach ponadpodstawowych odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Kandydaci na radnych XVII kadencji starać się będą o mandaty w 37 okręgach wyborczych.

 

Głos Młodzieżowej Rady Miasta stanowi ważny element w tworzeniu i realizacji strategii Lublina na rzecz młodzieży. Opinie i postulaty nowo wybranych radnych będą istotnymi wskazówkami w tworzeniu miasta otwartego na potrzeby młodych, a ich inicjatywy z pewnością wzbogacą ofertę Lublina, jako Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2023 roku – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

 

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin to reprezentacja mieszkańców miasta, będących uczniami szkół ponadpodstawowych, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Ma charakter opiniotwórczo-doradczy. Radni do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin wybierani są w tajnych, bezpośrednich, równych i powszechnych wyborach.

 

Termin zgłaszania kandydatów na radnych do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin upłynął 14 października. Listy kandydatów na radnych dla poszczególnych okręgów opublikowały 17 października komisje wyborcze działające na terenie szkół. Po przeprowadzeniu głosowania komisje wyborcze zliczą oddane głosy i podadzą do publicznej wiadomości wyniki wyborów. Ostateczny skład Młodzieżowej Rady Miasta Lublin nowej kadencji zostanie zamieszczony na stronie Miasta Lublin.

 

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin została powołana w 2006 roku w celu wzmacniania obywatelskiej postawy młodzieży Lublina oraz edukacji w ramach procesów demokratycznych. Młodzieżowi radni podejmują uchwały zawierające ich wnioski czy pomysły, które trafiają następnie do Rady Miasta Lublin. Inicjują również działania realizowane we własnym zakresie, takie jak różnego rodzaju wydarzenia, konferencje czy zawody sportowe.

 

designed by know-line.pl