W ramach obchodów Światowego Dnia Wody firma Nestlé Waters zaprosiła dzieci do swojej fabryki w Nałęczowie

Data dodania: 15 kwiecień 2015

W tym roku, aby zwrócić uwagę na znaczenie wody i propagowanie prawidłowego korzystania z jej zasobów, firma Nestlé Waters Polska postanowiła zachęcić do działania na rzecz wody, poprzez edukację najmłodszych uczniów. 15 kwietnia dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych z gminy Nałęczów odwiedziły fabrykę Nestlé Waters, gdzie miały okazję zobaczyć, w jaki sposób produkowana jest woda i jak mogą ją oszczędzać każdego dnia.

Zaproszenie dzieci do fabryki w Nałęczowie było zwieńczeniem szeroko zakrojonych działań edukacyjnych jakie Nestlé Waters Polska podjęło z okazji Światowego Dnia Wody. Coroczne międzynarodowe obchody 22 marca to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że zasoby wodne na świecie nieustannie maleją i należy korzystać z nich w prawidłowy sposób. Od najmłodszych pokoleń zależy przyszłość naszej planety, dlatego też w tym roku 15 kwietnia firma Nestlé Waters zaprosiła wszystkie dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych z gminy
Nałęczów do zwiedzenia znanej wszystkim mieszkańcom regionu fabryki wody.
Wycieczkę rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor fabryki Agaty Czarneckiej, która powitała licznie przybyłych małych gości. Następnie Wolontariusze przygotowali zajęcia edukacyjne, na których uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób oszczędzać wodę i odpowiednio nawodnić swój organizm. Po lekcji uczniowie zostali oprowadzeni przez Przewodników po hali produkcyjnej, gdzie zobaczyli cały proces butelkowania wody. Dzięki temu poprzez edukację i zabawę, dzieci otrzymały szeroką wiedzę na temat zagadnień związanych ze Światowym Dniem Wody.

Firma Nestlé Waters, co roku aktywnie angażuje się w obchody Światowego Dnia Wody, podejmując działania, które mają na celu edukację zarówno swoich pracowników, jak i najmłodszych pokoleń. Poza prowadzeniem edukacji dzieci, przejawia się to również w realizowanej przez firmę strategii na rzecz redukowania zużycia wody przy produkcji oraz działaniach na rzecz zwiększania dostępu do jej zasobów.
Chcieliśmy, aby dzieci na własne oczy zobaczyły jak wygląda proces butelkowania wody i co każdy z nas może samodzielnie zrobić, aby ją oszczędzać. Bardzo się cieszę z tak licznego przybycia pierwszaków do naszej fabryki i z tego, że aktywnie brały udział w prowadzonych zajęciach. Mamy nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości i młode pokolenia będą zmieniać naszą planetę na lepsze – powiedziała Pani Agata Czarnecka Dyrektor Zakładu Nałęczów.

designed by know-line.pl