W jaki sposób powstał „Miś Uszatek”? Ile czasu potrzeba, aby stworzyć odcinek czeskich „Sąsiadów”? Czy postaci z filmu „Uciekające kurczaki” ulepione były z plasteliny? Odpowiedzi na te pytania otrzymają uczestnicy warsztatów z animacji poklatkowej.
Warsztaty Kultury zapraszają na kurs, podczas którego stworzysz własny film! Podczas kursu zapoznasz się z różnymi technikami, takimi jak: animacja lalkowa, plastelinowa, wycinankowa, rysunkowa, pikselacja czy z technikami kombinowanymi. Zdobytą wiedzę teoretyczną przełożysz od razu na praktykę, tworząc wspólnie z innymi uczestnikami własny film.
Animacja poklatkowa to seria zdjęć zawierająca poszczególne fazy ruchu postaci lub przedmiotów, które wyświetlane w tempie 24 klatek na sekundę dają wrażenie samodzielnego poruszania się. Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię, pobudzają kreatywność, odkrywają nowe możliwości twórcze. To doskonała zabawa, która uczy cierpliwości i pracy w grupie.
Kiedy: 25, 26, 27 lipca 2016, godz. 11:00-15:00 (warsztat trzydniowy)
Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11
Warsztat dla dzieci w wieku 9-12 lat
Prowadzenie: Anna Chabros-Piłat – artysta plastyk, grafik, twórca krótkometrażowych filmów animowanych, magister sztuki, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, laureatka nagrody „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” 2013 w kategorii „Obraz”. Swoją przygodę z filmem animowanym rozpoczęła na studiach, gdzie stworzyła pierwsze filmy wykorzystując różne techniki animacyjne. W tym okresie stworzyła swój pierwszy film festiwalowy „Zielona alternatywa”. Od tego momentu postanowiła rozwijać swój warsztat kontynuując naukę w oskarowym studiu filmowym SE-MA-FOR w Łodzi. Jej produkcja „Kołowrotek” kontynuuje bogatą tradycję polskiej szkoły animacji poklatkowej.
Zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
W wakacje na Bernardyńskiej także:
Podniebne straszydło
W trakcie warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję stworzyć wspólnie podniebnego, kolorowego fantastycznego potwora, inspirowanego chińskimi smokami który będzie pilnował pracowni przy Bernardyńskiej.
Kiedy: 6 lipca, godz. 11:00-14:00
Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11
Warsztat dla dzieci w wieku 7-9 lat
Prowadzenie: Florentyna Nastaj, absolwentka malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS, dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Adama Styki. Maluje obrazy, wykonuje rysunki, ceramiczne rzeźby, a także projektuje plakaty, książki i wydawnictwa dla najmłodszych. Pasjonują ja wesołe kolory i wesołe potwory.
Zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Budowanie instrumentu elektrycznego thereminu
Na zajęciach zbudujemy elektryczny instrument – theremin. W jego środku umieścimy elementy elektroniki, czyli arduino oraz głośnik, a następnie za pomocą wolnego i otwartego oprogramowania zaprogramujemy arduino tak, aby theremin działał jak chcemy. Użyjemy do tego systemu operacyjnego linux oraz programu do nauki programowania dla najmłodszych scratch.
Kiedy: 11 lipca 2016
godz. 10:00-11:30 – I grupa – dzieci w wieku 7-9 lat
godz. 12:30-14:00 – II grupa – dzieci w wieku 10-12 lat
Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11
Prowadzenie: Michał „Pozytywny” Kłosiński – od 18 roku życia pracuje z dziećmi i młodzieżą. Realizuje interaktywne instalacje i aplikacje w oparciu o wolne oprogramowanie i narzędzia open hardware. Pracuje na pograniczu sztuki, designu, technologii i nurtów DIY. Prowadzi również warsztaty z zakresu kreatywnego wykorzystania umiejętności programowania i elektroniki, open source, druku 3D i bezpieczeństwa w sieci. Jest członkiem warszawskiego Hackerspace.
Zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.