WARSZTATY BLUESOWE – Gitara fingerpicking & slide

Data dodania: 24 czerwiec 2011

Lublin Blues Sessions
WARSZTATY BLUESOWE – Gitara fingerpicking & slide

WARSZTATY BLUESOWE – Gitara fingerpicking & slide, są częścią projektu Lublin Blues Sessions. Jest to nowy projekt bluesowy o charakterze edukacyjno-promocyjnym, który będzie realizowany w ACK „Chatka Żaka” w Lublinie, w czerwcu i październiku 2011. Organizatorem projektu jest Fundacja Absolwentów UMCS. Koordynatorem i pomysłodawcą projektu jest Adam Bartoś. Pierwsze warsztaty poprowadzi Romek Puchowski.

TERMIN: 27-29.06.2011r. (10:00 – 15:00)
MIEJSCE: Lublin, ACK „CHATKA ŻAKA”
KOSZT: 100 zł./ osoba
Informacje i zapisy na stronie: scenabluesowa.lublin.pl

PROGRAM WARSZTATÓW
W zakresie technik gry na gitarze akustycznej Romek wykłada podstawy (w zależności od poziomu uczestników – również bardziej zaawansowane tematy) gry fingerpicking i slide. Muzyka na której się opiera to głównie folk, blues, ragtime i autorskie kompozycje.
Podstawowym problemem który porusza i na który stawia szczególny nacisk jest RYTM.
W warsztatach mogą brać również udział gitarzyści elektryczni.

#2c

ROMEK PUCHOWSKI
Muzyk awangardowy i bluesowy. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek polskich i międzynarodowych składów oraz projektów muzycznych, wokalista, instrumentalista, kompozytor, autor tekstów, profesor warsztatów gitarowych. Gra na gitarze Dobro, na gitarze akustycznej i na basie. Miłośnik techniki slide. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i awangardę.

Puchowski ma na koncie występy na różnych scenach Europy oraz na najważniejszych festiwalach i imprezach bluesowych. Współpracuje z czołówką bluesowych muzyków europejskich i nie tylko, m.in. z Keithem Dunnem, Nickiem Katzmanem i Sugarem Blue, znanym ze współpracy z Rolling Stones czy Frankiem Zappą. Jako jedyny bluesman brał udział w ogólnopolskim projekcie koncertowym „MISTRZOWIE GITARY”. Puchowski latami studiował korzennego bluesa, grę Roberta Johnsona, Blind Willie Johnsona, Missisipi John Hurta. Z drugiej strony cały czas inspiruje go muzyka alternatywna, autorska, współczesny minimalizm artystów takich, jak: Beck, Violent Femmes, Sonic Youth, The Residents, Wim Mertens czy Philp Glass. Latem 2001 roku powołał do życie multimedialny projekt VON ZEIT. Muzyka Von Zeit opiera się na transie, to frywolny kolaż różnych gatunków i fascynacji.

designed by know-line.pl