Warsztaty głosowe – Festiwal KODY

Data dodania: 15 kwiecień 2011

[b]KODY Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej

Poeksperymentuj z głosem![/b]

Zapraszamy do zgłaszania się na warsztaty głosowe z Philem Mintonem, znakomitym specjalistą od eksperymentalnego śpiewu. Warsztaty są częścią projektu „Wściekły Chór” – koncertu, który będzie efektem czterodniowej pracy wokalnej i są skierowane nie tylko do tych którzy potrafią śpiewać, ale do wszystkich, którzy kochają wolność jaką daje eksperymentowanie.

[b]Warsztaty odbędą się w dniach 17 – 20 maja 2011 r., godz.14:00-18:00 w Ośrodku Rozdroża przy Krakowskim Przedmieściu 39 w Lublinie[/b].

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń wraz z numerem
kontaktowym do siebie do 11 maja 2011 r. na adres:
info@kody-festiwal.pl

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

[b]O Festiwalu:[/b]
Ideą Festiwalu KODY jest żywe łączenie i przenikanie tradycji muzyki archaicznej i nowoczesnych poszukiwań muzycznych. Na festiwalu spotkają się wybitni muzycy, kompozytorzy muzyki współczesnej, przedstawiciele awangardowego jazzu, a także muzycy tradycyjni i twórcy rekonstruujący archaiczne tradycje muzyczne.

[b]Phil Minton[/b]

#2c
fot. Eckhart Derschmidt

Phil Minton urodził się w Torquay w Anglii, w 1940 roku. Jego rodzice amatorsko zajmowali się śpiewaniem. W wieku 15 lat Phill zaczął grać na trąbce. Zanim w 1963 roku przeprowadził się do Londynu, żeby grać z Mikiem Westbrookiem, grywał i śpiewał w lokalnych zespołach jazzowych. Od połowy lat 50-tych pracował z grupami tanecznymi z Wielkiej Brytanii, Wysp Kanaryjskich i Szwecji. W latach 1966-70 mieszkał w Szwecji, śpiewał i grał na trąbce z Yngve Forssells Orkester. W 1972 zaczął ponownie grać z Westbrookiem, dołączając do The Mike Westbrook Brass Band. Do 1984 koncertował z nimi głównie po Europie i USA, grając na trąbce i śpiewając.

W 1975 razem z Maggie Nichols i Julie Tippets założyli grupę wokalną VOICE. W 1989 Minton razem z Veryanem Westonem, na zlecenie Festiwalu Le Mans, skomponowali i wykonali „Songs From a Prison Diary”. Za to wykonanie na Festiwalu Musica w 1991 w Strasburgu otrzymali nagrodę za kompozycję im. Corneliusa Cardew.

Od 30 lat zajmuje się głównie śpiewem improwizowanym, pracował z wiodącymi muzykami i kompozytorami z tej dziedziny muzyki. Podczas pracy nad wieloma kompozycjami, między innymi „Songs From a Prison Diary”, współpracował z pianistą Veryanem Westonem, obecnie jest członkiem grup TooT, NoWalls, 5Men Singing, fORC, Adorno, Speeq oraz Axon, tworzących muzykę improwizowaną.

Projekt The Feral Choir (Wściekły Chór) to seria kilkudniowych warsztatów wokalnych dla amatorów, z których rodzą się koncerty. Projekt jest skierowany nie tylko do tych którzy potrafią śpiewać, ale do wszystkich, którzy kochają wolność jaką daje eksperymentowanie.

[i]Zachęcam uczestników do odważnej pracy z własnym głosem. Dzięki ćwiczeniom i improwizacji podczas warsztatów odkrywają własne możliwości, a swoje postępy prezentują potem podczas koncertu.[/i]
Phil Minton

designed by know-line.pl