Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na sierpniowe warsztaty dla najmłodszych

Data dodania: 06 sierpień 2022
Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na sierpniowe warsztaty dla najmłodszych

 

Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają na sierpniowe warsztaty dla najmłodszych. Dzieci będą miały okazję zaprojektować kreacje inspirowane obrazami francuskiej malarki, stworzyć pelerynę superbohatera, zrobić wyjątkowy plakat o Lublinie oraz wziąć udział w eksperymentalnym warsztacie wokalnym. Dodatkowo w świetlicy Przystań Świętego Mikołaja nadal organizowane są lekcje języka polskiego dla dzieci z Ukrainy oraz warsztaty plastyczne.

 

– Warsztaty Kultury w Lublinie organizują liczne warsztaty dla dzieci na placu Litewskim i w siedzibie instytucji, na niektóre z nich są jeszcze wolne miejsca. Dodatkowo zapraszamy dzieci oraz młodzież z Ukrainy do świetlicy Przystań Świętego Mikołaja na ulicę Grodzką 7. Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00–17.00 z wyłączeniem 15 sierpnia. Wstęp na wszystkie warsztaty oczywiście jest bezpłatny – opowiada Anna Gładysz-Jasińska z Warsztatów Kultury w Lublinie.

 

W programie

 

Sonia Delaunay – modowy kolaż
Podczas warsztatu zapoznamy się z twórczością Soni Delaunay, francuskiej malarki i
projektantki ubiorów, przedstawicielki orfizmu. Następnie, na przygotowanych wydrukach postaci modelek, każdy z uczestników zaprojektuje kreacje inspirowane obrazami artystki.
Informacje praktyczne:
Kiedy: 11 sierpnia, godz. 17.00
Gdzie: plac Litewski, przed budynkiem Muzeum Narodowego w Lublinie
Dla kogo: dzieci 6+ wraz z opiekunem
Prowadzenie: Agnieszka Kotela-Stołecka
Zapisy:
przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Lubię Lublin – zróbmy razem plakat
Porozmawiamy o Twoich projektach, pomysłach i spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie: Jak zrobić plakat o swoim mieście? W odróżnieniu od ulotki czy strony internetowej plakat nie musi zawierać dużo tekstu – chwytliwe hasło będzie idealne! Można zwrócić uwagę na konkretne miejsce, (a w naszym przypadku – Lublin), konkretny produkt lub akcję społeczną. Plakat wykonamy w dużym formacie, w którym najważniejszą rolę będzie odgrywać grafika. Do stworzenia naszych prac posłuży technika kolażu – zabawa formą, słowem, liternictwem i kształtem! Zapraszamy do wspólnego odkrywania kształtu naszego miasta Lublina!
Informacje praktyczne:
Kiedy: 17 sierpnia 2022, godz. 17.00
Gdzie:
plac Litewski, przed budynkiem Muzeum Narodowego w Lublinie
Dla kogo: dzieci i młodzież 7–15 lat wraz z opiekunem
Prowadzenie: Katarzyna Niedźwiadek
Zapisy:
przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Eksperymentalny warsztat wokalny
Eksperymentalny warsztat wokalny, zakończony nagraniem piosenki i wideoklipu z udziałem całej grupy. Warsztat zakłada wykorzystanie zdolności, umiejętności i potencjału dzieci. Warsztat skierowany jest do uzdolnionych muzycznie ukraińskich dzieci, które przerwały edukację muzyczną w kraju i dzieci z Polski. Motyw przewodni, tekst oraz muzyka będą wspólnym dziełem uczestników warsztatów odbywających się pod okiem doświadczonego prowadzącego, który jest muzykiem, animatorem i pedagogiem.
Kiedy: 27 i 28 sierpnia 2022 r., godz. 11.00–15.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Dla kogo: dzieci i młodzież w wieku 10+. Mile widziane dzieci grające na instrumentach, śpiewające i muzykujące, jednak doświadczenie nie jest wymagane.
Prowadzenie: Bogusław Byrski
Zapisy:
przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty odbywają się w języku polskim i ukraińskim

 

Peleryna superbohatera
Czy każdy z nas może być superbohaterem? Jak odkryć w sobie supermoce? Porozmawiamy o naszych ulubionych superbohaterach i zastanowimy się czy w życiu codziennym też można spotkać osoby z supermocami. Poszukamy też ukrytych talentów w nas samych. Puścimy wodze fantazji i przeobrazimy się w superbohaterów. W ramach warsztatów uczestnik stworzy własnego Superbohatera/Superbohaterkę. Wypełniając specjalne ID zdefiniuje jego/jej moce, zdolności, wrogów, atrybuty i zaprojektuje strój. Praca nad kreacją Superbohatera pozwala odkryć dziecku, jakie wartości (supermoce) są dla niego ważne oraz określić swoje lęki i zachowania(wrogowie), których nie akceptuje. Na zakończenie wybierzemy się na krótki spacer po Starym Mieście, żeby zaprezentować Superbohaterów szerszej grupie publiczności i zrobić zdjęcia w akcji.

Informacje praktyczne:
Kiedy:
14 sierpnia 2022 r., godz. 11.00–13.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala warsztatowa – parter i patio
Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat wraz z opiekunem
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl. Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Warsztaty w języku polskim i ukraińskim

Więcej informacji na stronie warsztatykultury.pl


designed by know-line.pl