Warsztaty literackie pt. "Nie ma spania bez czytania"

Data dodania: 30 sierpień 2011

„Nie ma spania bez czytania” – warsztaty literackie dla dzieci i rodziców
3 września (sobota), godz. 11:00
Warsztaty Kultury
ul. Popiełuszki 5, Lublin
wstęp wolny
zapisy: info@kolorykultury.pl

Stowarzyszenie Grupa Projekt zaprasza na kolejne warsztaty z Cyklu Rodzinnych Warsztatów Aktywizacji Kulturalnej i Odpowiedzialnego Rodzicielstwa "Kolory Kultury" (www.kolorykultury.pl).

Tym razem czas na warsztaty literackie! (dla dzieci od 3 roku życia)

Podczas zajęć uczestnicy przygotują w grupach mini przedstawienia wg własnych scenariuszy opartych na tekstach literackich dla dzieci. Warsztaty mają na celu uświadomienie sobie możliwości twórczego podejścia do wspólnego czytania z dziećmi, umiejętności doboru i adaptacji tekstów do domowych „przedstawień”.

Rodzice będą uczyć się czytania z dziećmi i dla dzieci – czytania pojmowanego jako aktywna twórczość, a nie monotonnie wydawane dźwięki ułatwiające szybkie zasypianie.

Zaproponujemy zabawę z przedmiotami codziennego użytku, maskotkami, spróbujemy stworzyć teatr cieni. Rodzice i dzieci będą mogli zapoznać się również z prostymi zabawami logopedycznymi usprawniającymi narządy mowy, będącymi wstępem do pięknego czytania.
W związku z ograniczoną liczbą miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy – na adres info@kolorykultury.pl należy przysłać następujące informacje: imię, nazwisko oraz wiek dziecka.

#2c

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Rzepa – polonistka, logopeda, instruktor kultury słowa, współtwórca i organizator licznych imprez kulturalnych propagujących aktywne czytanie i kulturę słowa oraz amatorską twórczość literacką.
Autorka poradnika „Na co w twojej paszczy dybią głosek chaszcze” wydanego przez Stowarzyszenie Promocji Ruchu Artystycznego „Między wierszami”. W ramach praktyki logopedycznej pracuje z dziećmi w wieku 0-6 lat, jako instruktor kultury słowa prowadzi szkolenia z zakresu recytacji, emisji głosu i techniki mówienia. Prywatnie mama dwójki dzieci (2, 7 lat).

designed by know-line.pl