Warsztaty Robotyczne

Data dodania: 22 sierpień 2016

""

 

Zapraszamy na kreatywne zajęcia z robotyki klocków LEGO.

Dynamiczne modele służą do pobudzania zainteresowania uczniów i motywowania ich do nauki.

Zachęcają do aktywnego uczestnictwa poprzez badania i eksperymenty.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego pedagoga. W tym roku warsztaty będą odbywać się aż w trzech grupach wiekowych z udziałem nowych klocków:

Warsztaty dla dzieci 4 – 5 lat
Lego Maszyny Proste to zestawy klocków zawierające elementy klocków Duplo idealne dla przedszkolaków. Składają się z dużych kolorowych części, a także specjalnych kół, zębatek i przekładni, które umożliwiają budowę wielu ciekawych urządzeń. Zabawa klockami Lego Education pomaga zrozumieć jak działają różne maszyny i przedmioty znane z codziennego użytku. Podczas zajęć budujemy między innymi: huśtawkę, wiatrak, czy tratwę. Zajęcia Lego uczą pracy zespołowej i gwarantują dobrą zabawę jednocześnie dostarczają wiedzy na temat otaczającego nas świata, wprowadzają dzieci w świat nauki, robotyki, techniki i konstruowania.

LEGO Konstrukcje to zestawy klocków zawierające elementy klocków Duplo idealne dla przedszkolaków. Są duże i kolorowe, dzięki specjalnym częściom różnią się od zwykłych zestawów LEGO. Składające się między innymi z krążków, ruchomych haczyków, naciągów czy osi. Klocki umożliwiają między innymi budowanie mostów, wież i ścian. Ruchome części powstałych budowli dzięki przeprowadzonym doświadczeniom, pozwalają uczniom zrozumieć pojęcia równowagi, siły, stabilności oraz wielu innych zagadnień dotyczących konstruowania.

Warsztaty dla dzieci 6 – 9 lat
Lego WeDo Education to bardziej złożone zestawy klocków pozwalające uczniom budować roboty, które po podłączeniu do komputera i zaprogramowaniu wprawiane są w ruch. Dzięki specjalnym silniczkom, sensorom ruchu i przekładniom zbudowane roboty ruszają się, wydają dźwięki, jeżdżą lub omijają przeszkody. Zajęcia z robotyki mają na celu rozwijanie kreatywności, pracy zespołowej, uczą podstaw informatyki, mechaniki, fizyki, matematyki, logicznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów a także podstaw programowania.

Główne tematy zajęć Lego WeDo: Zadziwiające mechanizmy, Dzikie Zwierzęta, Piłka nożna, 2P czyli, Przygody i Podróże.

Warsztaty dla dzieci 9 – 14 lat
K'nex Education to amerykańskie zestawy klocków edukacyjnych. Zestawy edukują poprzez zabawę. Idea klocków K`NEX opiera się na czterech filarach: Nauka, Technologia, Inżynieria i Matematyka określanych w języku angielskim, jako STEM – Science, Technology, Engineering, Math. Zestawy nie składają się z typowych sześciennych klocków, lecz z tzw. słomek, łączników, zębatek i wielu innych elementów konstrukcyjnych. Pozwalają na zbudowanie dowolnych przedmiotów i urządzeń, za pomocą silniczków wprawiane są w ruch np. samochód wyścigowy, helikopter czy diabelski młyn.

Wstęp wolny/ obowiązują zapisy centralplayground@gmail.com.

designed by net-line.pl