Weekend na Moście Kultury i w Muszli Koncertowej

Data dodania: 12 czerwiec 2015

[b]Już jutro piątek, warto więc zaplanować weekend. W Centrum Kultury, w tym w Wirydarzu, panować będzie Słodko-Gorzki Festiwal Teatralny. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was na Moście Kultury i w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego.[/b]

Piątek i sobota zapowiadają się mocno muzycznie. Na Moście Kultury swój koncert da Kinior Reggae Sound. Osobowość artystyczna multiinstrumentalisty Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego wyrosła z jazzu i do tej pory jest to silny element jego muzyki. Do freejazzowych korzeni doszła fascynacja muzyką etniczną, elektroniczną oraz współczesną. W piątkowy wieczór w Muszli królować będzie z kolei funk, soul i r&b. Podczas Looblyn Funk Session usłyszymy Lolo Ferari, Sex Machine Band i Chango, które połączą swoje siły, prezentując różne oblicza tych gatunków w towarzystwie tancerzy breakdance.

Sobota w Muszli to koncert Tipsy Train i Steel Velvet, czyli propozycja dla fanów klasycznego hard rocka inspirowanego muzyką przełomu lat 70. i 80. Muzycy obu zespołów swoją inspirację czerpią z klasyków tego gatunku, takich jak Whitesnake, Van Halen czy Black Sabbath. Wśród dynamicznych i pełnych gitarowych riffów utworów znajdą się też rockowe ballady.meating
W niedzielę zapraszamy na Most Kultury. Pierwsza propozycja skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 5-14 lat. Zajęcia bazujące m.in. na teatrze tańca to nauka w formie zabaw ruchowych z wykorzystaniem muzyki oraz elementów scenografii. Poprzez ekspresję ruchową oddziałujemy na wyobraźnię, emocje i pobudzamy aktywność twórczą.

O godz. 17.00 zapraszamy na mEATing – warsztaty kulinarne. W ich trakcie będzie można nauczyć się i posmakować klasyków Lubelszczyzny i Podlasia, pyszności z Warmii, Mazowsza czy Małopolski. Uczestnicy będą eksperymentować, bawiąc się smakami.
Wieczór będzie należał do Teatru Bezczelnego, który zaprasza na Improv Night – krótkie formy teatralne, w których to publiczność staje się reżyserem, scenarzystą, a czasem i elementem scenografii, współtworząc z aktorami szaleńczy spektakl improwizowanych postaci, miejsc i historii.

Szczegóły programu na www.ck.lublin.pl

designed by know-line.pl