Weekend z Carnavalem Sztuk-Mistrzów i 35. Europejską Konwencją Żonglerską

Data dodania: 03 sierpień 2012

[b]Carnaval Sztuk-Mistrzów i 35. Europejska Konwencja Żonglerska
3 sierpnia 2012, Lublin[/b]

Dzisiaj Gala Carnavalu Sztuk-Mistrzów, o 17:00 i ponownie o 20:00 na Błoniach pod Zamkiem. Program Gali jest niespodzianką, gwarantowany najwyższy poziom atrakcji! Wejściówki w cenie 50 zł, są do nabycia w punktach informacyjnych na Placu Litewskim i w Parku Ludowym.

Od 12:00 do 20:00 na Starym Mieście trwają pokazy Urban Highline. Jak codzienne zapraszamy dzieci do Klanzowego Miasteczka Zabaw Niezwykłych na Placu Litewskim, w godzinach od 14:00-18:00.

Co dzisiaj w programie?

* Carnaval Sztuk-Mistrzów

10 otwartych wydarzeń-przedstawień, warsztatów i pokazów teatrów nowego cyrku, zajęcia dla dzieci w Klanzowym Miasteczku Zabaw Niezwykłych na Placu Litewski w godzinach od 14:00-18:00

Zobaczymy m.in. występy:
• 16:00 Duo Samanakro, „Life is deadly”, pod Trybunałem Koronnym. Gra rozgrywająca się między dwoma postaciami, które spotykają się przypadkowo i natychmiast zdają sobie sprawę, że łączy je coś niezwykłego, porozumiewają się idealnie…bez słów…używając tylko akrobatyki, tańca, żonglerki i teatru. Bez ograniczeń wiekowych.Bezpłatnie.
• 17:00 Gala, na Błoniach pod Zamkiem, Biletowane, koszt wejściówki 50 zł.
• 17:20 Douh-la-la, pod Trybunałem Koronnym. Czarująca motocyklistka, żongluje piłeczkami niczym Amor poszukując wśród publiczności wymarzonego księcia. Akrobacje, akrylowe kule, popisy z hula-hoop, okraszone muzyką z mini fortepianu. Zabawne i widowiskowe. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.
• 18:00 David Cassel, Space Commander, Pl. Łokietka. Superbohater, Space Commander, człowiek o nadludzkich zdolnościach, który tworzy własną akademię dla superbohaterów i udowadnia, że człowiek może latać! Akrobatyka, magia, wspinaczka, geometria, w siedmiu językach jendocześnie, czasem pełne napięcia, podnosi poziom adrenaliny. Musicie to zobaczyć. Bezpłatnie.
• 19:00 Murmuyo i Metrayeta, Plac Litewski, Chile, Duet chilijskich artystów, którzy w swoich pełnych napięcia i tempa przedstawieniach zmuszają nas do spojrzenia z dystansem na samych siebie i ukazują nasze słabostki. Przedstawiciele generacji nowej clownady. W interakcji z widzem, zapraszają do wspólnej zabawy. Przestrzeń miejska jest sceną i bohaterem ich spektakli. Mocne wrażenia gwarantowane. Bezpłatne.
• 20:00 Cie BAL „Eloge du Poil”, Jeanne Mordoj, Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5. Bohaterką przedstawienia jest uosobienie kobiecości, tajemniczej, nieokiełznanej, bezkompromisowej. Podejmuje tematy tabu, zmuszając widza do konfrontacji z własnymi zasadami i normami wpojonymi przez kulturę i wychowanie. Jeanne Mordoj to gwiazda światowego formatu, która po raz pierwszy gości w Polsce. Charyzmatyczna, wybitna artystka cyrkowa i teatralna wykorzystująca w swoim przekazie elementy akrobatyki, brzuchomóstwa, żonglerki. Podejmuje trudne tematy, związane z miejscem kobiecości w świecie, znaczeniem płciowości, śmiercią. Liczba miejsc ograniczona – ok. 120.miejsc na spektakl, bezpłatne wejściówki do pobrania, w dniu przedstawienia, w Punkcie informacyjnym na Placu Litewskim (ok.100) i w punkcie informacyjnym w Parku Ludowym (ok.50), od godziny 10:00, kto pierwszy ten lepszy.
• 20:00 Gala na Błoniach pod Zamkiem, Biletowane, koszt wejściówki 50 zł.
• 20:00 Cyrk Dosole, Plac Litewski. Liryczny teatr uliczny. Duet polsko-francuski, którego przedstawienia to połączenie clownady z żonglerką, tańcem, muzyką i akrobatyką. Widowiskowe i liryczne przedstawienia. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.
• 22:00 Fire Night, Stare Miasto. Niepowtarzalny spektakl światłem i ogniem, który zaczaruje lubelską starówkę. W pokazach udział weźmie wielu artystów, między innymi członkowie czeskiej grupy Pyroterra, która podbiła serca widzów tamtejszej edycji programu telewizyjnego „Mam talent”. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.

#2c

#3c

* 35. Europejska Konwencja Żonglerska

Dzisiaj w strefie zamkniętej miasteczka żonglerskiego o godzinie 20:00,w namiocie renegade, artysta o pseudonimie Rumpel, rozpocznie swoje 53 godzinne, którym ma ustanowić nowy rekord długości trwania przedstawienia!
• 12:00 Mistrzostwa Yoyo Freestyle, scena carnavalowa, Park Ludowy. Mistrzostwa w wariacjach na temat jo-jo. Ta popularna zabawka w rękach najlepszych na świecie żonglerów staje się wirtuozerskim pokazem! Świetna zabawa dla osób w każdym wieku. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.
• 14:00 Volleyclub turniej, boiska volleyclub, strefa biletowana Europejskiej Konwencji Żonglerskiej. Sportowe emocje, w ekstremalnej wersji. Turniej siatkówki maczugami, zaskoczy was poziomem zawodników i widowiskowością!
• 23:00 Fight Night Finały, namiot Special Stage w strefie biletowanej Europejskiej Konwencji Żonglerskiej. Żonglerskie Mistrzostwa Świata. Pokazy najlepszych z najlepszych, niezapomniane emocje. Pojedynki żonglerskie z wybijaniem!

Kino Sztukmistrzów, Browary „Perła” przy Bernardyńskiej, godzina 22:00, bezpłatnie.
Seans: „Hiszpański cyrk”, reż Alex de la Iglesia, film dla widzów pełnoletnich!

[b]Program szczegółowy, Piątek 3 sierpnia[/b]

12:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
[i]12:00- Fight Night: Eliminacje- namiot Special Stage- Park Ludowy[/i]
12:00- 20:00- Urban Highline nad Starym Miastem
[i]13:00- Jollyball- boisko do jollyball- Park Ludowy[/i]
14:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Krakowskie Przedmieście- deptak
15:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
15:00- Bob Carr „Stand-up circus”- Pl. Łokietka
15:40- Divus Show- pod Trybunałem Koronnym
16:00- warsztaty otwarte- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
16:10-Duo Samanakro- pod Trybunałem Koronnym
16:40- Just Edi- Pl.. Łokietka
17:00- Open Stage- namiot Open Stage- Park Ludowy
[u]17:00- GALA 1- namiot Galowy- Błonia pod Zamkiem[/u]
17:20- Duoh- la-la- pod Trybunałem Koronnym
18:00- David Cassel- Space Commander- Pl. Łokietka
19:00- Murmuyo i Metrayeta- Pl. Litewski
[u]20:00- GALA 2- namiot Galowy- Błonia pod Zamkiem[/u]
20:00- Cie BAL „Eloge du Poil”- Pochwała zarostu- Warsztaty Kultury- ul. Popiełuszki 5
20:00- Cyrk Dosole- Pl. Litewski
22:00- Kino Sztukmistrzów – Browary „Perła” ul. Bernardyńska
ok.22:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
[i]23.00- Fight Night: Finały- namiot Special Stage- Park Ludowy
24:00- Renegade- namiot renegade- Park Ludowy[/i]

*[i]zaznaczone są wydarzenia wymagające wejściówek EJC – do kupienia w punkcie informacyjnym EJC przy Parku Ludowym[/i]
*[u]oznaczona jest biletowana GALA[/u]- bilet kosztuje 50 zł, nie ma zniżek

designed by know-line.pl