Wernisaż wystawy: „Bezpośrednie mówienie snu”. Beksiński – malarstwo i fotografia

Data dodania: 22 luty 2016

[b]Muzeum Lubelskie w Lublinie zaprasza :

26 lutego godz. 18:00 wernisaż wystawy: „Bezpośrednie mówienie snu”. Beksiński – malarstwo i fotografia – sala wystaw czasowych -parter[/b]

Malarstwo Zdzisława Beksińskiego prezentowane w salach wystawowych Zamku Lubelskiego obejmuje wszystkie dekady twórczości artysty – od lat 50. po początek XXI wieku. Chociaż na przestrzeni lat Beksiński posługiwał się podobnym repertuarem motywów, jego warsztat oraz język wypowiedzi ulegały przekształceniom. Ekspozycję malarstwa uzupełniają prace rysunkowe i graficzne, dając pełny wgląd w uniwersum wyobraźni artysty.

[b]27 lutego godz. 11:00 na wystawie „Bezpośrednie mówienie snu”. Beksiński – malarstwo i fotografia[/b]
będzie miała miejsce Specjalna prelekcja i pokaz multimedialny, przyjaciela Beksińskiego- Wiesława Banacha, dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku, który opowie o osobistych, intelektualnych i twórczych kolejach losu Beksińskiego – zaprezentuje nie tylko dojrzały dorobek, ale także jego prace dziecięce, nowatorskie projekty autobusów dla Autosanu, fotografie archiwalne. Dodatkowo można będzie usłyszeć niedawno odkryte dzieło muzyki konkretnej – Zdzisław Beksiński był bowiem nie tylko fotografem, malarzem, ale także próbował swoich sił jako pisarz i kompozytor. Prelekcja odbędzie się w przestrzeni ekspozycji prac malarskich, graficznych i rysunkowych Zdzisława Beksińskiego, dopełniając obrazową narrację o kontekst biograficzny. 

#1C

designed by know-line.pl