Widowisko baletowe "Pan Twardowski" w Teatrze Muzycznym w Lublinie

Data dodania: 21 maj 2012

Po kilku spektaklach dla młodych widzów, reakcje na widowisko baletowe "Pan Twardowski" oraz opinie recenzentów były jednoznaczne – ten spektakl należy pokazać również widzom dorosłym. Dopracowanie szczegółu, czytelność fabuły i oprawa multimedialna pozwoliły nam na stworzenie spektaklu uniwersalnego.

PAN TWARDOWSKI

Treść baletu oparta jest na znanej legendzie o czarnoksiężniku Twardowskim, postaci na wpół historycznej, a na wpół fantastycznej, o której mówią podania ludowe. Barwny, renesansowy Kraków, fantastyczny świat diabelskich sztuczek, ludowe obyczaje i tańce są pretekstem do stworzenia barwnego widowiska baletowego.

„Pan Twardowski” choć tematyką sięga do czasów bardzo nam odległych bazując na starej polskiej legendzie, to w formie swej jest spektaklem bardzo nowoczesnym. Zachwyci młodych widzów na wskroś nowoczesną, multimedialną scenografią, na tle której dynamiczna choreografia językiem współczesnym przedstawi dzieje mistrza Twardowskiego.

W założeniu twórców widowisko to będzie spektaklem familijnym. Dla dorosłych silnie zarysowany został wątek Faustowski, a dzieci ujrzą w spektaklu barwne widowisko z pięknymi kostiumami. Spektakl ten dla zespołu baletowego Teatru Muzycznego w Lublinie jest dużym wyzwaniem i kolejnym etapem w jego rozwoju.

To nie jest zwykłe i sztampowe przedstawienie baletowe, ale żywe widowisko nawiązujące dialog

z widzem poprzez szereg odniesień do kultury współczesnej wraz z jej estetyką, symbolami

i przedstawicielami. Obraz ten stanowi świetne uzupełnienie programów nauczania na poziomie gimnazjalnym i licealnym.

Zapraszamy

23 i 24 maja 2012r. godz. 11:00

Więcej szczegółów na:

[url]www.teatrmuzyczny.eu[/url]

designed by know-line.pl