Wielka improwizacja: Slam z supportem

Data dodania: 28 marzec 2023
Wielka improwizacja: Slam z supportem

Data: 1 kwietnia 2023 r.

godz.19:00 – improwizacja poetycka Adama Kaczanowskiego

godz. 20:00 – slam, eliminacje do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego

Miejsce: Qulturalna, ul. Grodzka 26

Organizator: Fundacja Heuresis (działanie realizowane dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023)

 

Po zorganizowanych w zeszłym roku wydarzeniach okołopoetyckich – w tym festiwalu Lubelska Scena Poetycka – fundacja Heuresis powraca z projektem „Z frazą”. W ramach projektu odbędą się trzy slamy (pierwszy z nich, już 1 kwietnia, to slam eliminacyjny do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu!), trzydniowy festiwal poetycki, spotkania autorskie z autorkami i autorami oraz inne wydarzenia obok, przy i wokół literatury.

fot. Juliusz Borkowski

– Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy wieczór, którego, mamy nadzieję, długo nie zapomnicie. I nie tylko dlatego, że przed nami pierwsze eliminacje do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego. Zanim otworzymy naszą scenę dla slamerek i slamerów, pojawi się na niej nasz gość specjalny. Sam nazywa siebie Człowiekiem-Małpą, Calineczką, raczej pisarzem. My nazywamy go Człowiekiem-Performensem. Wychodzi na scenę w czapce z daszkiem i między czytaniem wierszy rozlicza się kijem golfowym z szafką.

mówi Sara Akram z Fundacji Heuresis.

 

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia, w Qulturalnej przy ulicy Grodzkiej 26. O godzinie 19:00 na scenie pojawi się Adam Kaczanowski, który zaprezentuje improwizację poetycką, a o godzinie 20:00 rozpocznie się slam.

 

Adam Kaczanowski jest autorem kilku książek poetyckich (najnowsza nosi tytuł “Zabawne i zbawienne”) i prozatorskich (ostatnia to “Utrata”). Jego książka “Cele” została nagrodzona Silesiusem. Wspólnie z Piotrem Janickim napisał poemat “Spis treści”, który otrzymał Nagrodę Kazaneckiego.

Na scenie Qulturalnej zaprezentuje improwizację poetycką. Usłyszymy teksty z nowo powstającej książki “Aaron Carter nie żyje, tymczasem:”.

 

Improwizacja Adama będzie dobrą rozgrzewką przed slamem, który jest otwarty dla każdej osoby i każdej formy literackiej – poezji i prozy mówionej, performensu i różnych, czasem wybuchowych, mieszanek twórczości literackiej. Uczestników i uczestniczki ogranicza jedynie czas, a ich wystąpienia oceniać będzie (jak zawsze) publiczność i to jej głosy wyłonią osobę zwycięską. Slam poprowadzą Joanna Jastrzębska i Katarzyna Kozak.

Zgłoszenia na slam: fundacja.heuresis@gmail.com

Partnerem wydarzenia jest Qulturalna.

Projekt realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

https://www.facebook.com/FundacjaHeuresis

https://www.instagram.com/fundacjaheuresis

 

 

designed by know-line.pl