Wielki Kiermasz Wielkanocny

Data dodania: 13 kwiecień 2011

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia największego w regionie kiermaszu przedświątecznego.
Podczas Wielkiego Kiermaszu Wielkanocnego i Festiwalu Produktów Regionalnych Lubelszczyzny, w Galerii GALA w dniach 16 – 17 kwietnia, jak zawsze można będzie spróbować i kupić wszystko co potrzebne na świąteczny stół, od pysznego jedzenia po pisanki i stroiki świąteczne.

Wielki Kiermasz Wielkanocny
Festiwal Produktów Regionalnych Lubelszczyzny

Sobota i niedziela 16 i 17 kwietnia w Galerii GALA zapowiadają się nadzwyczaj atrakcyjnie.
Po sukcesie poprzednich kiermaszy przedświątecznych, cieszących się wielkim zainteresowaniem, ponownie organizujemy imprezę, która będzie odpowiedzią na oczekiwania klientów i konsumentów w tym okresie.

Wzorem lat poprzednich Galeria GALA organizuje Wielki Kiermasz Wielkanocny połączony z Festiwalem Produktów Regionalnych Lubelszczyzny. Uznawany za największy we wschodniej części kraju, Kiermasz Wielkanocny w GALI tradycyjnie cieszy się wielkim zainteresowaniem, od lat jest też doskonałą okazją do promocji tradycyjnych wyrobów lokalnych oraz prezentacji nierzadko zapomnianego dziedzictwa kulturowego. W tegorocznej edycji udział weźmie blisko 150 wystawców.

Swoją obecność zapowiedzieli artyści, rzemieślnicy i twórcy ludowi oraz przedsiębiorcy z terenu całego kraju, którzy zaprezentują bogatą ofertę artykułów związanych z tematyką Świąt Wielkanocnych, dekoracji świątecznych oraz kuchni regionalnej.

Wśród wystawianych wyrobów znajdą się: pisanki, palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, wyroby z drewna, ceramika, malarstwo na szkle, witraż, obrusy, obrazy, rękodzieło, kompozycje kwiatowe, rzeźba, malarstwo, garncarstwo, wikliniarstwo, koronkarstwo, haft, szydełko, tkactwo, dywaniki, serwety, świece, poezja, biżuteria, produkty ekologiczne. Szczególnie bogato zapowiada się oferta degustacji ciast, wędlin, pieczywa, nalewek i potraw regionalnych, prezentowanych przez wystawców.

Zadbaliśmy żeby zapewnić odwiedzającym jak największą liczbę atrakcji, oraz możliwość dokonania degustacji i zakupów produktów poszukiwanych w okresie przedświątecznym.

Zapoczątkowana w Galerii GALA przed laty inicjatywa, cieszy się wielkim zainteresowaniem i owocuje szeroką promocją regionalnych twórców i producentów, a wśród mieszkańców Lublina i Regionu wzmacnia świadomość posiadanego dziedzictwa.

[b]Kiermasz odbywać się będzie w godz. 10 – 17 w sobotę i niedzielę, w dniach 16 i 17 kwietnia, wstęp jest bezpłatny, zapraszamy.[/b]

designed by know-line.pl