Wielkie poetyckie show w Lublinie – czyli nowa odsłona Koziołków Poetyckich

Data dodania: 28 maj 2015

[b]W ramach festiwalu „Miasto Poezji”, w Lublinie 29 maja odbędą się Koziołki Poetyckie – spotkanie poetyckie, które po 5 latach nieobecności powraca w nowej odsłonie. Na scenie zagości poezja; w slamowej rywalizacji uczestników oraz w wersji śpiewanej w wykonaniu zespołu Kopyt / Kowalski. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w Sali Czarnej Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”, ul. Grodzka 21.[/b]

Bogata tradycja literacka Lublina jest pielęgnowana przez kolejne pokolenia. Lublin to miasto inspiracji – zarówno dla mieszkających tam młodych ludzi, jak i gości, którzy przyjeżdżają, by słuchać poezji, inspirować się wzajemnie i tworzyć. Największym świętem jest festiwal „Miasto Poezji”, pod którego pieczą odbędą się tegoroczne Koziołki Poetyckie.
Inicjatywa Koziołków Poetyckich wyszła od grupy Antygraf – studentów, którzy zdecydowali się stworzyć imprezę jakiej, ich zdaniem, brakowało w Lublinie.

[i]Przyjechaliśmy z różnych części Polski, by studiować w Lublinie; tym, co nas połączyło była poezja. Każde spotkanie było dla nas wielka przygodą. Cieszę się, że dzięki uprzejmości Teatru NN, Koziołki mogą powrócić i w nowej odsłonie zgromadzić miłośników poezji – mówi Dorota Steliga, organizująca spotkania od pierwszej edycji.[/i]

Slam dla wielu jest wyzwaniem. Sam dobry tekst to tylko połowa sukcesu. Tutaj liczy się ekspresja sceniczna, kontakt z widownią i sposób wypowiadania poszczególnych słów. Stali bywalcy slamów określają to wydarzenie jako “wielkie poetyckie show”, które dostarcza publiczności wielu emocji i doznań artystycznych. Jedną z zasad rywalizacji slamowej jest to, że publiczność decyduje kto był najlepszy i kto zasługuje na główną nagrodę. Podczas Koziołków Poetyckich oprócz publiczności jurorami będą: Mariusz Grzebalski, Andrzej Sosnowski, Piotr Śliwiński.
Udział w slamie mogą wziąć osoby, które wypełnią dostępny na www.miastopoezji.pl formularz zgłoszeniowy i wyślą go mailem na adres maciejtuora@gmail.com do 28 maja 2015 roku.

Muzyczną nutę wprowadzi duet znany jako Kopyt / Kowalski. Zespół, który zaistniał na muzycznej scenie nagrywając płytę “buch” będącą częścią czwartej książki Kopyta pod tym samym tytułem. Ich występy na żywo określane są jako “połączenie elektronicznej improwizacji i poetyckiego ataku z Kopyta”.

Gospodarzami spotkania będą Dorota Steliga i Tomasz “Dolar” Dymek.

[b]Kontakt dla uczestników:[/b]
Maciej Tuora, maciejtuora@gmail.com

—————————————————————–
[b]Miasto Poezji[/b] – to festiwal literacki organizowany od 2008 roku w Lublinie przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”. Jego ideą jest promowanie Lublina jako miasta literackiego. Festiwal to dziesiątki spotkań z wybitnymi poetami i różnorodne działania społeczno-artystyczne popularyzujące poezję. Festiwal dzieje się w wielu miejscach: na uniwersytetach, w szkołach, bibliotekach, domach kultury, domach pomocy społecznej, świątyniach, kawiarniach, w otwartych przestrzeniach miasta, podwórkach. Odbywają się również spotkania z poetami w mieszkaniach prywatnych (program „Mieszkania Poezji”).
Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 25-30 maja.
Więcej szczegółów: www.miastopoezji.pl

designed by know-line.pl