Włodawa: 27-letni pirat drogowy w rękach policji.

Data dodania: 31 maj 2012

Ponad 170 km/h jechał kierowca VW uciekając przed Policją. Został zatrzymany przez mundurowych w lesie w Suchawie. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Włodawy. Podczas badania wyszło, że jest on po użyciu alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, teraz za swoje przewinienia odpowie przez Sądem.

Wczoraj po godzinie 14 policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na trasie w miejscowości Krukowo podczas kontroli zauważyli jadącego z dużą prędkością VW Sharana. Urządzenie zarejestrowało prędkość 171 km/h mimo że, dopuszczalną prędkością w tym obszarze było 90 km/h. Kierujący nie zastosował się do sygnału policjantów nakazujących zatrzymanie pojazdu.
Mundurowi ruszyli w pościg. Kierujący VW uciekał drogą krajową a następnie drogami gruntowymi. Do pościgu dołączyły też inne radiowozy. Nieoznakowany radiowóz zatrzymał w lesie kierującego Sharanem. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Włodawy. Podczas kontroli jego stanu trzeźwości okazało się, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu – miał 0,13 mg alkoholu w wydychanym powietrzu.
Mężczyzna będzie odpowiadał za popełnione wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu, niezastosowaniu się do znaków osób uprawnionych do kierowania ruchem oraz za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Sprawę będzie rozpoznawał Sąd Rejonowy we Włodawie.

B.Ch.

designed by know-line.pl