Włodawa: Mali goście na komendzie

Data dodania: 31 październik 2011

Włodawską komendę odwiedziły niedawno przedszkolaki. Dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie zapoznały się z pracą policjantów z różnych wydziałów, obejrzały policyjny sprzęt oraz pomieszczenia aresztu. Z maluchami rozmawiano również o bezpieczeństwie w domu i na ulicy oraz o prawidłowym zgłaszaniu pomocy przez telefon.

Podczas wycieczki maluchy mogły dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba miejscowych funkcjonariuszy. Pod opieką wychowawczyń dzieci miały okazję zwiedzić mury komendy oraz zobaczyć, jak na co dzień pracuje oficer dyżurny. Mali goście po zwiedzeniu monitorowanych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, zobaczyli jak wygląda sprzęt do daktyloskopii, z którego mogli skorzystać. Każdy z uczestników dostał pamiątkowe odwzorowanie swojej dłoni. Największe zainteresowanie wzbudziło u gości lustro fenickie w pokoju do przeprowadzania okazań .

Wielką radość maluchom sprawiło również oglądanie wyposażenia policyjnego radiowozu oraz włączanie sygnałów dźwiękowych. Maluchy zobaczyły także psy służbowe przebywające w specjalnie przygotowanych dla nich wybiegach. Na zakończenie spotkania przypomniano milusińskim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na drodze oraz o prawidłowym zgłaszaniu pomocy przez telefon.

#2c

Na pamiątkę wizyty wszyscy otrzymali od policjantów drobne upominki. Dzieci okazując swoją wdzięczność i zadowolenie z wycieczki ofiarowały policjantom własnoręcznie wyklejony na brystolu radiowóz policyjny.

designed by know-line.pl