Włodawa: Mali goście z wizytą u policjantów.

Data dodania: 06 czerwiec 2012

Komendę Powiatową Policji we Włodawie odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie. Maluchy zapoznały się z pracą policjantów z różnych wydziałów, obejrzały policyjny sprzęt oraz pomieszczenia aresztu. Z maluchami rozmawiano również o bezpieczeństwie w domu i na ulicy oraz o prawidłowym zgłaszaniu pomocy przez telefon.

Dzisiaj włodawskich policjantów odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie. Podczas wycieczki maluchy mogły dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. Pod opieką wychowawczyń miały okazję zwiedzić komendę oraz zobaczyć, jak na co dzień pracuje oficer dyżurny. Duże zainteresowanie u maluchów wzbudziło wyposażenie stanowiska dowodzenia dyżurnego. Mali goście, po zwiedzeniu monitorowanych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, zobaczyli jak wygląda sprzęt do daktyloskopii. Każde dziecko odbiło swoją dłoń na kartce papieru, którą na pamiątkę wizyty zabrało z sobą do domu.
Wielką radość maluchom sprawiło również oglądanie policyjnego radiowozu. Zwiedzający zobaczyli także psy służbowe przebywające w specjalnie przygotowanych dla nich wybiegach. Na zakończenie spotkania przypomniano milusińskim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na drodze oraz o prawidłowym zgłaszaniu pomocy przez telefon.

D.E.

designed by know-line.pl