Włodawa: Mali goście z wizytą u policjantów

Data dodania: 06 październik 2011

Komendę Powiatową Policji we Włodawie odwiedziły pięciolatki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie. Dzieci zapoznały się z pracą policjantów z różnych wydziałów, obejrzały policyjny sprzęt oraz pomieszczenia aresztu. Z maluchami rozmawiano również o bezpieczeństwie w domu i na ulicy oraz o prawidłowym zgłaszaniu pomocy przez telefon.

Wczoraj włodawskich policjantów odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie. Podczas wycieczki maluchy mogły dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. Pod opieką wychowawczyń miały okazję zobaczyć, jak na co dzień pracuje oficer dyżurny. Mali goście, po zwiedzeniu monitorowanych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, zobaczyli jak wygląda sprzęt do daktyloskopii, z którego mogli skorzystać. Każdy z uczestników dostał pamiątkowe odwzorowanie swojej dłoni. Największe zainteresowanie wzbudziło u gości lustro fenickie w pokoju do przeprowadzania okazań.

#2c

Wielką radość maluchom sprawiło również oglądanie wyposażenia policyjnego radiowozu oraz włączanie sygnałów dźwiękowych. Maluchy zobaczyły również psy służbowe przebywające w specjalnie przygotowanych dla nich wybiegach. Na zakończenie spotkania przypomniano milusińskim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na drodze oraz o prawidłowym zgłaszaniu pomocy przez telefon. Na pamiątkę wizyty wszyscy otrzymali od policjantów drobne upominki.

designed by net-line.pl