Wlodawa: Pijany wiózł trójkę dzieci – miał 153 km/h na liczniku

Data dodania: 25 sierpień 2015

[b]Policjant włodawskiej drogówki wyeliminował z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. 38-letni mieszkaniec gm. Sosnowica jadąc z trójką dzieci przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km. Na dodatek miał w organizmie prawie promil alkoholu. Kierowca za swoje postępowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.[/b]

Policjant włodawskiej drogówki zatrzymał wczoraj do kontroli kierującego pojazdem marki VW Bora. 38-letni mieszkaniec gm. Sosnowica przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km. Na trasie gdzie można jechać do 90 km/h, mężczyzna poruszał się z prędkością aż 153 km/h. Dodatkowo, jechał z trójką dzieci. Jednak 38-latek miał na swoim sumieniu coś jeszcze. Policjant, podczas kontroli drogowej wyczuł woń alkoholu z ust mężczyzny. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca ma w swoim organizmie prawie promil.

Funkcjonariusz zatrzymał prawo jazdy kierującemu. Teraz 38-latek będzie tłumaczyć się za swoje postępowanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, utrata uprawnień do kierowania nawet do 15 lat oraz konsekwencje finansowe.

Policjanci przypominają, że jazda samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, a każda ilość spożytego alkoholu zmienia zmienia naszą świadomość i spowalnia reakcję. Zatem nie narażajmy siebie, swoich bliskich ani innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

E.T.

designed by net-line.pl