Włodawa: Podziękowania za wzorową postawę

Data dodania: 03 lipiec 2012

Serdeczne podziękowania i słowa uznania wobec dwóch mieszkańców Włodawy wyraził komendant włodawskiej Policji. Mężczyźni podczas wędkowania na Bugu wyciągnęli na brzeg 73-latka. Włodawianin kąpał się w rzece mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Szybka reakcja wędkarzy uchroniła od nieszczęścia.

Gratulacje za godną naśladowania postawę, słowa uznania oraz drobne upominki otrzymali z rąk Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie podinsp. Wiesława Kuszpy otrzymali Pan Bogusław Pawłoś i Pan Marian Bajuk.

Mężczyźni wędkując na rzece Bug zauważyli kąpiącego się w rzece człowieka. Zważywszy na niską wówczas temperaturę wody postanowili podpłynąć bliżej tego mężczyzny. Podejrzewając, że mężczyzna jest nietrzeźwy, wyciągnęli go z wody. Jak się okazało, postąpili słusznie, gdyż „pływak” nie dał rady o własnych siłach utrzymać się na nogach. Wędkarze okryli przytomnego 73-latka własnymi kurtkami. Mężczyzna został odwieziony karetką pogotowia do włodawskiego szpitala, gdzie z objawami pozostał na obserwacji. Jak ustalono, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. ,,Pływak” tłumaczył się, że chciał się wykąpać, bo było mu bardzo gorąco.

Dzięki szybkiej reakcji wędkarzy został uratowany starszy mężczyzna, któremu alkohol przesłonił zdrowy rozsądek.

Komendant Powiatowy Policji we Włodawie podinsp. Wiesław Kuszpa ściskając dłoń zaproszonym gościom jeszcze raz podziękował za ich wzorową postawę i obdarował drobnymi upominkami.

D.E/A.S.

designed by know-line.pl