Włodawa: Poleskie Safari – sposób zapobiegania uzależnieniom

Data dodania: 29 lipiec 2011

Dziś rano grupa młodzieży z Włodawy wyruszyła na kolejne Poleskie Rowerowe Safari. Wyjazd poprzedzony był instruktarzem zasad poruszania się po drogach, przez policjantów Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej jako profilaktycznego sposobu zapobiegania uzależnieniom i propagowanie zdrowego trybu życia.

Wyjazd młodzieży na Safari poprzedzony był instruktarzem zasad poruszania się po drogach, który został przeprowadzony przez policjantów Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Młodzież dowiedziała się również o zasadach poruszania się po ścieżkach leśnych i zasadach zachowania w lesie od funkcjonariuszy Straży Leśnej we Włodawie. Następnie by zapewnić bezpieczeństwo kolumnie rowerów policjanci przeprowadzili grupę rowerzystów przez miasto Włodawa do ścieżek leśnych. Od tej pory przez pięć kolejnych dni uczestnicy Safari przemierzać będą ścieżki rowerowe i trakty leśne powiatu włodawskiego. Będzie również dzień, kiedy uczestnicy rajdu przesiądą się na kajaki oraz na żaglówkę, dodatkowo w trakcie safari będzie też „polowanie” na zwierzynę w obiektywie, gdyż rajd jest połączony z warsztatami informatyczno-medialnymi.

Zgodnie z założeniami głównym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej jako profilaktycznego sposobu zapobiegania uzależnieniom, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji. Kolejny cel to wzbudzanie pasji poznawczych malowniczych terenów Polesia Zachodniego Powiatu Włodawskiego, jego historii, a także promocja walorów turystyczno-krajoznawczych.

designed by know-line.pl