Włodawa: Policjanci u maluchów.

Data dodania: 17 listopad 2011

Włodawscy policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Orchówku. Celem wizyty było przedstawienie maluchom ogólnych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.

W trakcie spotkania z dziećmi oddziału przedszkolnego oraz uczniami klas I-III policjanci omówili zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. W przekazaniu dzieciom zasad bezpieczeństwa pomagała stróżom prawa znana i lubiana przez najmłodszych postać bajkowa,, SpongeBoba”.

Dzięki filmowi,, Bezpieczna droga z radami,, SpongeBoba” dzieci w prosty i wesoły sposób przyswajały wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Mogły same decydować jak powinna zachować się postać filmowego Filipa podczas poruszania się po drodze. W chwili gdy Filip stał przed wyborem jak ma się zachować dzieci miały możliwość zaznaczenia jednej poprawnej odpowiedzi z trzech wyświetlanych na ekranie. W przypadku zaznaczenia prawidłowej odpowiedzi postać,, SpongeBoba” chwaliła dzieci a gdy odpowiedź była zła w wesoły sposób informowała je o tym.
Oprócz przekazanej wiedzy i prezentacji filmu stróże prawa rozdali dzieciom kolorowe upominki, które sprawiły im wielką radość. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały policyjny radiowóz. Wszystkie przekazane informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazali najmłodsi ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

D.E.

designed by know-line.pl