Włodawa: Policjanci u najmłodszych

Data dodania: 02 grudzień 2011

W miniony wtorek do Szkoły Podstawowej w Woli Uhruskiej zawitała Policja. Celem wizyty było przedstawienie maluchom ogólnych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.

W spotkaniu wzięło udział blisko 100 dzieci z klas 0-III. Podczas swojej wizyty policjanci omówili zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz zagrożenia wynikające z ich nie przestrzegania. W przekazaniu dzieciom zasad bezpieczeństwa pomagała stróżom prawa znana i lubiana przez najmłodszych postać bajkowa ,,SpongeBoba”.
Dzięki filmowi ,,Bezpieczna droga z radami ,,SpongeBoba” dzieci w prosty i wesoły sposób przyswajały wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Oprócz przekazanej wiedzy i prezentacji filmu stróże prawa rozdali dzieciom kolorowe upominki, które sprawiły im wielką radość.
Wszystkie przekazane informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazali najmłodsi ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

designed by know-line.pl