Włodawa: Policjanci wzięli udział w debacie

Data dodania: 30 kwiecień 2015

[b]Dziś w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce odbyła debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu na drodze i przy pracach w gospodarstwie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, pracownicy szkoły, przedstawiciele KRUS we Włodawie i WORD w Chełmie, policjanci oraz mieszkańcy powiatu. W debacie zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji we Włodawie wzięło udział przeszło 100 osób.[/b]

Dziś w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce odbyła się kolejna już debata społeczna poświęcona tym razem bezpieczeństwu na drodze i przy pracach w gospodarstwie. Spotkanie wynikało z realizacji rządowego programu „Razem Bezpieczniej” dotyczącego ograniczenia przestępczości a także aspołecznych zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia.

W debacie zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji we Włodawie wzięli udział Zastępca Dyrektora WORD w Chełmie Pan Tadeusz Łańcucki, Specjalista KRUS we Włodawie – Pan Krzysztof Łogonowicz, Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce – Pani Dorota Redde – Sawczuk, pracownicy szkoły, młodzież szkolna z opiekunami, Komendant Powiatowy Policji we Włodawie mł.insp. Mariusz Siegieda oraz policjanci włodawskiej komendy. W spotkaniu uczestniczyło przeszło 100 osób.

Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Mariusz Siegieda omówił stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu włodawskiego, najczęstsze przyczyny kolizji i wypadków drogowych, w trosce o własne bezpieczeństwo propagował noszenie elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym. Następnie wszyscy chętni obejrzeli profilaktyczny materiał filmowy – film „ Śmierć czai się na drodze”, który przestrzegł widzów przed niebezpieczeństwami na drodze i ich często niezwykle dramatycznymi skutkami.

Uczestnicy debaty wysłuchali wystąpienia Zastępcy Dyrektora WORD w Chełmie Pana Tadeusza Łańcuckiego w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz odpowiedzialnych zachowań na drodze.

Specjalista KRUS we Włodawie – Pan Krzysztof Łogonowicz omówił zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa przy przy pracach w gospodarstwie, przyczyny najczęstszych wypadków przy pracy, wyłączeń odpowiedzialności odszkodowawczej, zasad bezpiecznego prowadzenia prac oraz przedstawił film obrazujący jak należy właściwie zabezpieczać maszyny by ustrzec się wypadku.

Kolejna debata już w czerwcu – jej tematem będzie bezpieczeństwo w sezonie letnim.

B.Sz

designed by know-line.pl