Włodawa: Rozbój dla 5 złotych

Data dodania: 11 październik 2011

Do policyjnego aresztu trafił 30-latek, który grożąc 17-latkowi pobiciem zażądał od niego pieniędzy na alkohol. Pokrzywdzony wydał rozbójnikowi w sumie 5 zł, a następnie powiadomił Policję. Sprawca wpadł w ręce mundurowych na jednej z włodawskich ulic. Za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed jednym z włodawskich sklepów. 17-letni mieszkaniec miasta został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę, który grożąc mu pobiciem zażądał pieniędzy na alkohol. W obawie przed spełnieniem gróźb rozbójnika, chłopak wydał mu 2 zł i wszedł do sklepu.

W chwili kiedy wracał z zakupami, ponownie został zaczepiony przez tego samego mężczyznę, który kolejny raz grożąc mu zażądał pieniędzy. Tym razem pokrzywdzony wydał mu 3 zł, a następnie powiadomił Policję. Przybyli na miejsce zdarzenia stróże prawa zabrali zgłaszającego do radiowozu i wspólnie przeczesując ulice miasta napotkali sprawcę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Włodawy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego we Włodawie.
Za swój czyn 30-latek odpowie w warunkach recydywy.

designed by know-line.pl