Włodawa: „Stop agresji na drodze” – kolejne działania w Okunince.

Data dodania: 18 sierpień 2014

[center] Ponad 730 skontrolowanych kierowców na zawartość alkoholu w organizmie, ujawnionych 2 nietrzeźwych, wystawionych pięć mandatów to efekt wczorajszej policyjnej akcji „ Stop agresji na drodze”, którą przeprowadzili policjanci z drogówki na terenie pow. włodawskiego. Głównym celem działań było wyeliminowanie uczestników ruchu drogowego siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących, którzy jechali drogami prowadzącymi do miejscowości Okuninka nad Jeziorem Białym.

Działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Stop agresji na drodze”. przeprowadzone zostały minionej nocy w godz. 20.00 do 4.00. Kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy z Chełma, a także Wydziału Ruchu Drogowego i Oddziału Prewencji Policji z KWP w Lublinie szczególnym nadzorem objęli drogi prowadzące do miejscowości Okuninka nad Jeziorem Białym, gdzie znajduje się jeden z największych ośrodków wypoczynkowych na terenie województwa. Głównym celem tych działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach przez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu. Policjanci przy pomocy specjalistycznych testerów sprawdzali również czy kierujący nie znajdują się pod działaniem narkotyków.

W czasie działań policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich zatrzymany został dzisiaj około godz. 01.00 w nocy w Okunince podczas kierowania oplem. 36-letni mężczyzna był w stanie po spożyciu alkoholu, miał w organizmie 0,3 promila alkoholu.

Z kolei w miejscowości Uhrusk, policjanci w związku z podejrzeniem kierowania w stanie nietrzeźwości zatrzymali 41-latka, który, jak wynikało ze zgłoszenia, kierując ciągnikiem rolniczym zaorał drogę gruntową. Z relacji świadka wynikało, że mężczyzna uciekł Zetorem „ na zgaszonych światłach” w stronę domu. Po przybyciu pod wskazany adres mundurowi zastali 41-latka. Mężczyzna zachowywał się wulgarnie, wykrzykiwał w ich kierunku wyzwiska, a ponadto jednego z nich uderzył w twarz. 41-latek został zatrzymany. Pobrano od niego krew do badań na sprawdzenie zawartości alkoholu.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdów pod działaniem alkoholu lub narkotyków jest zasadniczą przyczyną generującą poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które często kończy się tragicznie. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat oraz wysoka grzywna.
[/center]
A.K.

designed by net-line.pl