Włodawa: Włamywacze poskromieni

Data dodania: 03 listopad 2011

Włodawscy kryminalni wraz z policjantami z Urszulina zatrzymali sprawców włamań do domków letniskowych. Zatrzymani w wieku 18-19 lat mają na koncie w sumie 9 włamań do domków w gm. Urszulin i Stary Brus. Ich łupem padły głównie elektronarzędzia. Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Sprawą ustalenia sprawców włamania do domków letniskowych na terenie gm. Urszulin i Stary Brus zajmowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego włodawskiej komendy i posterunku w Urszulinie. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie dwóch mieszkańców gm. Urszulin w wieku 18 i 19 lat. Młodzieńcy trafili do policyjnego aresztu. Z ustaleń mundurowych wynika, że młodzi mężczyźni mają na koncie łącznie 9 włamań do domków letniskowych i budynków usytuowanych nad jeziorami w okolicach Urszulina. Sprawcy zabierali z domków głównie elektronarzędzia.
W trakcie przeszukań w miejscach zamieszkania zatrzymanych, funkcjonariusze znaleźli pochodzącą z przestępstwa pompę wodną. Mężczyźni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze.
Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl