Włodawa: Wypożyczał niesprawny rower?

Data dodania: 20 lipiec 2011

O wielkim szczęściu mogą mówić dwoje 16-latków, którzy o mały włos nie utonęli. Młodzi ludzie wypożyczyli rower wodny w jednej z wypożyczalni w Okunince. Niestety niesprawne urządzenie szybko zatonęło. 16-latków wyciągnęli z wody inni turyści. Policjanci ustalają dokładny przebieg tego zdarzenia oraz zwracają się z prośbą do osób, które pomogły 16-latkom o kontakt z włodawską komendą Policji.

Wczoraj po godzinie 15.00 dyżurny włodawskiej Policji został powiadomiony przez 42-letniego mieszkańca Parczewa, że pozostający pod jego opieką dwoje 16-latków z Połczyna Zdrój zostali narażeni na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Z relacji zgłaszającego wynikało, że młodzi ludzie wypożyczyli sprzęt pływający z jednej z wypożyczalni w Okunince. Gdy wypłynęli rowerem, po pewnym czasie zauważyli, że nabiera on bardzo szybko wodę. Przestraszeni wyskoczyli do wody. Po chwili rower zatonął. Na szczęście na ratunek chłopcu i dziewczynie podpłynął inny rower wodny – wczasowicze wciągnęli młodych ludzi do siebie i odwieźli na brzeg.

Gdy wszyscy znaleźli się na brzegu, jedna z turystek oświadczyła, że wcześniej pływała tym samym rowerem i zgłosiła jego niesprawność pracownikowi wypożyczalni. Mimo tego niesprawny rower ponownie wypożyczył młodym turystom. Na szczęście dzięki interwencji przypadkowych osób młodym wczasowiczom nic się nie stało. Zdarzenie to kosztowało ich jednak wiele strachu. 16-latkowie stracili też dwa telefony komórkowe, buty i ręczniki. Łączna suma strat została wyceniona na ponad 2 tysiące złotych.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego wydarzenia i zwracają się z prośbą do osób, które udzieliły pomocy poszkodowanym o kontakt z włodawską komendą Policji – tel. (82) 572 72 09 lub bezpośrednio z Wydziałem Kryminalnym – 82 572 72 42.
B.Ch./A.A.

designed by know-line.pl