Włodawa: Zabawa ze SpongeBobem sposobem na bezpieczne wakacje

Data dodania: 22 czerwiec 2012

Włodawscy policjanci gościli w Szkole Podstawowej w Urszulinie. Celem przedwakacyjnej wizyty było przedstawienie dzieciom zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.

W ramach akcji ,,Bezpieczne Wakacje” policjanci spotkali się z blisko setką dzieci z klas I-III Szkoły podstawowej w Urszulinie. Stróże prawa przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkania omówiono zasady poruszania się po drogach oraz zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku zwierzęcia. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

Wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić najmłodszym wyświetlona przez policjantów bajka ,,Cztery pory roku”, która zobrazowała jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie podczas całego roku. Najmłodsi uczniowie chętnie brali udział w pokazach związanych z zasadami przejścia przez jezdnię oraz przyjęcia pozycji ,,żółwia” w sytuacji zagrożenia pogryzieniem przez psa. Maluchy dowiedziały się również o zagrożeniu mogącym płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami.

Na zakończenie spotkania został wyświetlony dzieciom film ,,Bezpieczna droga z radami ,,SpongeBoba”, dzięki któremu dzieci w prosty i wesoły sposób przyswajały wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Uczniowie mogli sami decydować, jak powinna zachować się postać filmowego Filipa podczas poruszania się po drodze. W chwili gdy bohater kreskówki stał przed wyborem sposobu zachowania się, dzieci miały możliwość zaznaczenia jednej poprawnej odpowiedzi z trzech wyświetlanych na ekranie. W przypadku zaznaczenia prawidłowej odpowiedzi, postać ,,SpongeBoba” chwaliła dzieci.

Widniejące na twarzach uczniów uśmiechy mogły świadczyć o dobrej zabawie połączonej z utrwaleniem zasad szerokorozumianego bezpieczeństwa.

D.E.

designed by know-line.pl