Włodawa: Zlodzieje butli z gazem w tarapatach

Data dodania: 15 maj 2015

[b]Policjanci włodawskiej patrolówki zatrzymali 2 sprawców kradzieży butli z gazem. Mężczyżni wracali właśnie z kolejnej nocnej eskapady, kiedy zostali zatrzymani do kontroli drogowej. Podczas sprawdzania pojazdu, funkcjonariusze ujawnili 4 skradzione butle. Mężczyżni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Zarzuty usłyszał również ich kolega, który razem z nimi jeżdził na włamania. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.[/b]

Włodawscy policjanci z patrolu zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy markiki Rover, kórym poruszało się trzech mieszkańców Włodawy. Podczas sprawdzania wnętrza pojazdu mundurowi zauważyli na tylnej kanapie butlę gazową. Okazazało się, że w bagażniku znajdowały się kolejne trzy butle. Kierowca – 24-letni mieszkaniec Włodawy i jego 28-letni kolega nie potrafili wyjaśnić w jaki sposób butle gazu znalazły się w samochodzie. Mówili, że znaleźli je w rowie. Policjanci nie dali wiary tym wyjaśnieniom. Okazało się, że tej nocy butle z gazem zostały skradzione w jednej z miejscowości powiatu włodawskiego. Wartość strat oszacowano na kwotę ok. 430 zł.

Mężczyżni zostali zatrzymani, jak się okazało nie były to jedyne czyny, kktóre mieli na swoim koncie. 24-latek usłyszał 6 zarzutów włamania i kradziezy butli gazowych – straty kóre spowodował to przeszło 2.5 tys. zł, jego kolega usłyszał 3 zarzuty. We wtorek zarzuty usłyszał jeszcze jeden ich znajomy – 30 – latek z gm. Hanna.

Wszyscy mężczyźni przyznali się do winy i zostali zwolnieni. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

E.T/B.Sz

designed by know-line.pl