Woland zawładnie lubelskim teatrem!

Data dodania: 27 czerwiec 2014

[center]Dzisiaj o godz. 19:00 odbędzie się ostatnia w tym sezonie premiera w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Dyrektor artystyczny Artur Tyszkiewicz zdecydował się przenieść na deski teatru powieść Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Spektakl w jego adaptacji i reżyserii będzie można oglądać do 6 lipca.

Na lubelskiej scenie to właśnie wątek moskiewski powieści będzie kluczowy dla inscenizacji. Woland ze swoją świtą opanuje przestrzeń teatru, zmieniając ją całkowicie i zacierając granicę pomiędzy sceną i widownią. Już sama scenografia spektaklu może przyprawić publiczność o zawrót głowy.

Woland, przygotowując się do konfrontacji z Bogiem i do rozegrania z nim ostatniej partii szachów, przestawia porządek świata i każe ludziom przejrzeć się w wykrzywionej rzeczywistości Teatru Variétés. Tak wyrazista przestrzeń, która została zbudowana przez Justynę Elminowską, niezwykle wzmacnia Wolanda i pozwala skupić się na niuansach związanych z intelektualnym rozczytywaniem świata przez moją postać – opowiada Przemysław Stippa.

Premiera już 27 czerwca o godzinie 19:00, spektakle popremierowe w dniach: 28-29 czerwca oraz 2-6 lipca o godzinie 19:00.
[/center]

designed by know-line.pl