15 października, godz. 18.00, Studio im. Budki Suflera, w cyklu Kryminalne czwartki w Lublinie spotkanie z Wojciechem Miłoszewskim

Data dodania: 06 październik 2020
15 października, godz. 18.00, Studio im. Budki Suflera, w cyklu Kryminalne czwartki w Lublinie spotkanie z Wojciechem Miłoszewskim

Wojtek Miłoszewski to polski scenarzysta, dramaturg a także pisarz, który zadebiutował na rynku literackim wydaną w 2017 roku głośną powieścią z pogranicza sensacji i political fiction zatytułowaną Inwazja, która otwiera cykl Wojna.pl.
Wojciech Miłoszewski urodził się w 1980 roku w Warszawie. Jest młodszym o cztery lata bratem innego popularnego pisarza, Zygmunta Miłoszewskiego. Sam Wojciech od 2014 roku pełni funkcję jednego ze scenarzystów serialu paradokumentalnego Policjantki i policjanci.
Miał również swój wkład w scenariusz świetnie odebranego serialu kryminalnego Wataha.

W 2015 roku, wspólnie z bratem Zygmuntem napisał także scenariusz do serialu Prokurator. Obraz ten został w 2016 roku uhonorowany Polską Nagrodą Filmową Orzeł 2016 w kategorii najlepszego filmowego serialu fabularnego.

Bohaterem cyklu kryminałów Miłoszewskiego jest krakowski komisarz Kastor Grudziński, który otrzymuje zgłoszenie o zaginięciu bogatego biznesmena i tym samym wpada na trop serii niewyjaśnionych zabójstw. Niewątpliwą atrakcją powieści jest pieczołowicie odtwarzany koloryt początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy w kinach grano Bonda z Timothym Daltonem, po ulicach jeździły polonezy a nowe biznesy wyrastały jak grzyby po deszczu. Kontynuacja bestsellerowego „Kastora” Wojtka Miłoszewskiego nosi tytuł „Bez reszty”.
Mieszkańcy Krakowa są podzieleni. Jedni biednieją w oszałamiającym tempie, a inni zastraszająco szybko się bogacą. W mieście pojawia się nowy gang, który toruje sobie ścieżki potworną brutalnością. Przestępczość zorganizowana oraz handel amfetaminą to nowość dla policji, która dopiero co porzuciła starą, milicyjną nazwę. Komisarz Kastor Grudziński musi sobie poradzić ze zmianami w komendzie wojewódzkiej, ale przede wszystkim przekonać swoich przełożonych, że potrzebne są nowe metody działania. Zadania nie ułatwia mu nowa sprawa, która wiąże się z zabójstwami dzieci na terenie Krakowa.

designed by know-line.pl