Dyskusyjny Klub Filmowy „16”

Data dodania: 02 listopad 2022
Dyskusyjny Klub Filmowy „16”

                 Dyskusyjny Klub Filmowy „16” powstał w 1987 r. z połączenia dwóch małych dyskusyjnych klubów filmowych, działających przy osiedlowych placówkach kultury – Klubie „ABC” i Klubie „Muza”. Do 2017 r. DKF „16” prowadzony jest przez Barbarę Kotowską i Marylę Wosik, wspomagany przez Radę Programową w składzie: Agnieszka Sprawka, Beata Dzida, Joanna Gierak, Małgorzata Kruszyńska i Michał Ginalski. Obecnie działaniem wspólnie z Radą Programową zajmuje się Barbara Kotowska oraz Małgorzata Kruszyńska.

5/11/2022 godz. 15:30
PIOSENKI O MIŁOŚCI
reż. Tomasz Habowski
obsada: 
Justyna Święs, Tomasz Włosok, Andrzej Grabowski
Polska 2021 (90`)
cena: ulgowy 12 zł, normalny 15 zł, karta stałego klienta 10 zł      

Nagrody:
FPFF w Gdyni `21 – Nagroda dla najlepszego filmu w kategorii utworów mikrobudżetowych 

Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

godz. 17:15  
KLONDIKE
reż. Maryna Er Gorbach
obsada: Oksana Cherkashyna, Evgeniy Efremov

Ukraina/Turcja 2022 (100’)
cena: ulgowy 12 zł, normalny 15 zł, karta stałego klienta 10 zł        

Nagrody 2022:
MFF w Berlinie – Nagroda Jury Ekumenicznego
FF w Sundance – Najlepsza reżyseria
MFF w Seattle – Wielka Nagroda Jury

Donbas, 2014 rok. Początek rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Przerażający, przejmujący portret ludzkiej desperacji, a także wiary w siłę prawa i nadziei na lepsze jutro. Podążamy śladem pary spodziewającej się dziecka, której świat dosłownie zawalił się na głowę. W środku nocy fragment zestrzelonego samolotu zburzył ścianę domu Irki i Tolika. Jednak zamiast uciekać z kraju tak jak najbliżsi sąsiedzi, oni postanawiają zostać i przetrwać w coraz trudniejszych warunkach. Nawet gdy do drzwi pukają żołnierze armii rosyjskiej… Nagrodzony na Sundance i w Berlinie porażający film, który w obecnych czasach oddziałuje na widza jeszcze bardziej, otwierając oczy na to, co dzieje się na arenie międzynarodowej. Znakomicie wyreżyserowany i zainscenizowany, sprawia, że dzielimy wszystkie emocje bohaterów, a finałowe sekwencje robią tak silne wrażenie, że wstrzymujemy oddech.

designed by net-line.pl