22 stycznia o godzinie 19.00, Studio im. Budki Suflera, w cyklu Nie tylko rock’n’roll koncert Magdy Kuraś

Data dodania: 23 styczeń 2021
22 stycznia o godzinie 19.00, Studio im. Budki Suflera, w cyklu Nie tylko rock’n’roll koncert Magdy Kuraś

22 stycznia o godzinie 19.00, Studio im. Budki Suflera, w cyklu Nie tylko rock’n’roll odbędzie się koncert Magdy Kuraś. Koncert odbędzie się wyłącznie w formie online. Streaming na www.radio.lublin.pl; profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

 

Magda Kuraś to wokalistka poruszająca się w stylistyce okołojazzowej. Od 2 lat tworzy własny projekt muzyczny, pisząc teksty i muzykę. Jej autorski materiał to kompozycje bazujące na jazzie i folku. W muzyce stawia na przestrzeń, improwizację i minimalizm. Silne inspiracje muzyką etniczną słychać w białych zaśpiewach. Jest Laureatką Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych „Żurawie” 2020, przyznawanych dla najciekawszych lubelskich osobowości młodego pokolenia. Obecnie studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

„Plony” to jej debiutancka płyta. Album wypełniony jest jazzowymi brzmieniami, improwizacją i białymi zaśpiewami. To połączenie jednocześnie piosenki artystycznej, etno jazzu. Płyta, pomimo wyraźnych odniesień do folku posiada w sobie również nawiązania do muzyki popowej. To 7 autorskich utworów będącymi tytułowymi „plonami” doświadczeń, plonami czasu i plonami zdarzeń, które wywarły mocny wpływ na bohaterkę. Gościem specjalnym na płycie jest pianista – Dominik Kisiel, kompozytor utworu „ponadfrunę”.

Na płycie zagrali:
piano – Patryk Czyżewski
perkusja – Robert Kutrzepa
kontrabas – Michał Kowalczyk
wokal – Małgorzata Oleszczuk i Maciej Świniarski

Skład podczas koncertu:
wokal – Magda Kuraś
piano – Patryk Czyżewski
perkusja – Robert Kutrzepa
kontrabas – Michał Kowalczyk

Autorem wykorzystanych zdjęć jest Mikołaj Kołodziejczyk.

designed by know-line.pl