Spotkanie z Marcinem Kydryńskim w MBP w Lublinie

Data dodania: 31 październik 2023
Spotkanie z Marcinem Kydryńskim w MBP w Lublinie

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie

zaprasza na

Spotkanie z Marcinem Kydryńskim

8 listopada 2023 roku, godz. 19.00

ul. Peowiaków 12

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Poleszak.

Marcin Kydryński – dziennikarz, fotograf, podróżnik. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali.

Przez 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od czerwca 2020 roku prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radiu Nowy Świat.

Miłośnik Afryki, po której podróżuje od 1992 roku. Publikował m.in. w „National Geographic”, będąc pierwszym autorem i fotografem na świecie, któremu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Jego reportaże ukazywały się także w „Kontynentach” i „Vivie”. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich.

Jego drugim domem jest Lizbona. Został uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii za promocję muzyki tego kraju. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów „Siesta w drodze”, które nawiązują do jego radiowej audycji (między innymi w Teatrze Starym w Lublinie). Przygotował serię albumów „Siesta”, wydawanych corocznie od 2005 roku, które cieszą się niesłabnącą popularnością.

Autor książek: Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu (1993), Chwila Przed Zmierzchem (1996), Pod Słońce (1999) uhonorowana nagrodą im. Arkadego Fiedlera, Lizbona. Muzyka Moich Ulic (2013). W 2016 roku opublikował książkę Biel. Notatki z Afryki, zaś w 2020 roku Dal. Listy z Afryki Minionej. W 2022 roku ukazała się książka O Wschodzie, którą autor nazwał swoją duchową autobiografią, opartą na wspomnieniach z podróży po Azji. We wrześniu 2023 roku miała miejsce premiera najnowszej książki Marcina Kydryńskiego Milagro. Dziennik kubański, będąca intymnym wspomnieniem z jego pobytu na Kubie.

 

Wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

designed by net-line.pl