Wystawa Agnieszki Niedziałek – Podróż

Data dodania: 23 luty 2024
Wystawa Agnieszki Niedziałek – Podróż

Galeria OKNA MBP Lublin 

zaprasza na wystawę 

Agnieszki Niedziałek Podróż

Wernisaż odbędzie się 5 marca 2024 roku o godzinie 18.00

 ul. Peowiaków 12

Agnieszka Niedziałek – urodzona w Lublinie, absolwentka Wydziału Humanistycznego. Nigdy nie związała się zawodowo ze zdobytym wykształceniem. Jej serce zawsze biło w rytmie sztuki i tworzenia, to kreacja determinowała jej aktywność zawodową, pasje i zainteresowania. Po latach przerwy Agnieszka wróciła do artystycznych korzeni, życie kierunkując w stronę malarstwa. Z miłością i oddaniem odkrywa nowe formy wyrazu, dziś tworząc głównie farbami akrylowymi.

Jest zapraszana do galerii europejskich, w 2022 roku jej twórczość znalazła się na ekspozycji w Mediolanie, na wystawie pod nazwą Legami. 2022 rok to również wystawa w Lublinie pod tytułem Intymność jest kobietą. W 2024 roku jej prace trafią na ekspozycję do Warszawy.

Wystawę będzie można oglądać do 17 marca.

Wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Agnieszka Niedziałek – samodzielnie odkrywa artystyczne drogi, traktując tę podróż jako spotkanie z samą sobą. Tworzenie i intuicyjna ekspresja to jej podstawowe narzędzia wyrażania tożsamości. Malarstwo pozwala jej uchwycić niepowtarzalny, wewnętrzny moment emocjonalny i zamknąć go w materii płótna.

Artystka intuicyjnie manifestuje swój wewnętrzny świat na płótnie, bawiąc się formą i kolorem, a jej najsilniejszą inspiracją jest kobiecość – kobiece emocje, ale także kolor, który je wyraża. Spójnie koresponduje z uczuciami, myślami, które aktualnie w niej pracują. I tak to właśnie kobiecość, ta w wielokulturowym, globalnym wymiarze budzi zachwyt i jej uwagę.

Niezwykle czuły i wrażliwy pierwiastek twórcy obserwuje w sobie od dziecka, kiedy to osobliwą artystyczną uważność manifestowała w rysunku i malarstwie.

Seria obrazów pod tytułem „Podróż” to barwna opowieść o wyprawie po to, co dla autorki najcenniejsze. Podróż swym znaczeniem symbolizuje także pracę twórczą, jako drogę rozwoju, różnorodności, zaskoczeń …  Podróżując zatem przez życie, delektując się nim, Agnieszka tym samym eksploruje i bawi się malarstwem, traktując je jako bezkresną drogę ku spełnieniu.

designed by know-line.pl