28 lutego, godz. 19.00, Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin –  Cree (Nie tylko rock’n’roll)

Data dodania: 25 luty 2020
28 lutego, godz. 19.00, Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin –  Cree (Nie tylko rock’n’roll)

Bilety można wygrać w konkursach na antenie oraz poprzez rejestrację w wydarzeniu: https://app.evenea.pl/event/cree

Zespół został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka.

Nazwę Cree pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel legendarny frontman zespołu Dżem, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree.

Ogólnopolski debiut Cree odbył się w 1997 r. podczas I Festiwalu Młodej Kultury a pierwszym sukcesem było zdobycie Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. W grudniu 1998 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę. W roku 2000, wokalista zespołu Cree, Sebastian Riedel zajął 2. miejsce w kategorii najlepszy wokalista bluesowy w plebiscycie miesięcznika ,,Twój Blues”. Dwa lata później ukazała się płyta Za tych nagrywana w Zamku w Niepołomicach uznana przez magazyn „Twój Blues” za bluesową płytę roku 2002. Z okazji kolejnych jubileuszy zespół wydawał płyty Parę lat (dziesięciolecie) i 15 (piętnastolecie).

Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla –  „Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

Skład zespołu:
Sebastian Riedel – gitara, wokal, harmonijka ustna
Bartłomiej Miarka – gitara
Lucjan Gryszka – gitara basowa
Adam Lomania – instrumenty klawiszowe
Amadeusz Majerczyk – perkusja

designed by know-line.pl