Piosenki z autorskiej płyty artystki przeplecione utworami dobrze znanymi z piwnicznej sceny oraz takie, które są zwiastunami kolejnego krążka, składają się na ponad godzinny spektakl sceniczny. Dynamiczne rockowe kompozycje obok głębokich, lirycznych ballad. Gęste, gitarowe aranże autorskich utworów Agaty zaskakujące nawet dla wytrawnych jazzmanów. Świeże odczytanie znanych tematów w interpretacji towarzyszącego artystce pianisty i kompozytora Tomasza Kmiecika. Proste, bezpośrednie, mocne autorskie teksty. Kilka starannie dobranych tzw. coverów. To wszystko pozwala artystce na zaprezentowanie szerokiego wachlarza emocji i niezwykłych możliwości wykonawczych. Od ballady po ostre i dynamicznie rockowe riffy. Od autoironii po nieomal protest songi. Bez cienia aktorstwa. Nie zabraknie piosenek, które stały się wizytówkami Agaty, zarówno tych bardzo istotnych, jak i tych najbardziej dowcipnych. Podczas koncertu artystka zdradza zabawne szczegóły związane z historią powstania całej płyty i poszczególnych utworów.
Piosenki z autorskiej płyty dzięki głosom słuchaczy przez wiele tygodni były na szczycie alternatywnej listy przebojów Radia Kraków, a jedna z nich pt.: „Znów za długo spałam”, zajęła 5 miejsce w plebiscycie „90 piosenek na 90 lat Radia Kraków”.
Na scenie będą towarzyszyli artystce:
Tomasz Kmiecik – piwniczny pianista i kompozytor. Napisał muzykę do kilkudziesięciu spektakli teatralnych. Wyróżniony w kategorii – muzyka teatralna – „Złotą Maską” w 1995 roku.
Michał Chytrzyński – przygodę ze skrzypcami rozpoczął w wieku sześciu lat i przebył długą drogę edukacji w szkole muzycznej, liceum i na studiach na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od wielu lat jest skrzypkiem teatru Bagatela, teatru STU oraz Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Bierze udział w wielu koncertach oraz nagraniach w Polsce i za granicą. Od 2006 roku współpracuje z Piwnicą pod Baranami.
Wybrane recenzje:
„Twoje śpiewanie ma wiele wspólnego z prawdziwym amerykańskim folkiem. Ale najpiękniejsze jest to, że śpiewasz siebie, śpiewasz to, co czujesz. To jest szczere i prawdziwe, więc piękne”.
Antoni Krupa – muzyk, kompozytor, redaktor Radia Kraków
„Agata Ślazyk autorskimi piosenkami i gitarą podarowała publiczności dużą dawkę energetycznego grania i śpiewania. Przeniosła do Karpacza odrobinę współczesnego ducha kabaretu krakowskiej Piwnicy Pod Baranami”.
Babskie granie na 26. „Gitarą i piórem” MPP, Karpacz, 16 sierpnia 2014
„Płyta Nie daj się zjeść Agaty Ślazyk, delikatnej i filigranowej artystki Piwnicy pod Baranami zaskakuje. Po pierwsze jest bardzo odważna – Agata zdecydowała się bowiem pokazać bez żadnych muzycznych ozdobników i upiększaczy. Tylko ona, czyli jej głos i gitara. Gitara czasem brzmiąca rockowo! Mamy tu więc pełne spektrum możliwości artystycznych i emocjonalnych – bo na takich płaszczyznach analizować można ten materiał. Gitara brzmi zawodowo. Głos raz jest silny, raz delikatniejszy, bez cienia wątpliwości co do czystości wydobywanych dźwięków. Emocji także nie brak. Jest tu i lekka melancholia, i wkurzenie (żeby nie powiedzieć wkur…), jest dystans i autoironia. Po prostu świetny materiał”.
Teresa Drozda – dziennikarka współpracująca z Polskim Radiem (TRÓJKA, RDC), autorka niekomercyjnego serwisu internetowego
poświęconego piosence literackiej STREFA PIOSENKI
„Obdarzona nieprzeciętnym głosem wokalistka Agata Ślazyk na co dzień związana jest z grupą Piwnica pod Baranami. Poza działalnością w kabarecie pisze również piosenki i nagrywa własne płyty. W 2013 roku ukazał się jej ostatni jak do tej pory album pt. Nie daj się zjeść Na płycie znalazło się 13 w pełni autorskich piosenek. Wszystkie utwory zostały nagrana jedynie z towarzyszeniem gitary, na której zagrała sama artystka. Tempo i nastrój muzyki zmienia się w trakcie trwania utworów. Jednak to nie muzyka jest tutaj najistotniejsza, tylko teksty, za pomocą których Agata Ślazyk wyraziła w sposób emocjonalny swój sprzeciw związany z dorosłym życiem i brakiem w nim miejsca dla wrażliwych ludzi. Niezwykły śpiew wokalistki i bardzo dobre teksty czynią ten album bardzo przekonującym”.
Marcin Maciąg „TWÓJ BLUES”. (nr 70. jesień 2017)
„Znam Agatę od lat i wiem, byłem tego świadkiem, że bunt, który zawarła na tej płycie, dojrzewał w niej przez długi czas i w końcu przełamał barierę nieśmiałości. Sposób w jaki się objawił, jest zadziwiająco spójny w formie i bezkompromisowy w treści”.
Tomasz Kmiecik, kompozytor, muzyk, pianista Piwnicy pod Baranami