Agata Rucińska „Pupilla” – nowa wystawa w Galerii Labirynt 2

Data dodania: 06 luty 2023
Agata Rucińska „Pupilla” – nowa wystawa w Galerii Labirynt 2

Agata Rucińska – Pupilla

Dziewczyna, laleczka, źrenica to znaczenia ulokowane w łacińskim słowie pupilla, które stało się motywem przewodnim wystawy o tym samym tytule. Seria skojarzeń, jakie budzi to słowo, skłoniły artystkę Agatę Rucińską do namysłu nad okresem dziewczęcości, która nierozerwalnie wiąże się z niedojrzałością, a jednocześnie z burzliwymi zmianami i ostateczną transformacją. W efekcie powstały rzeźby, które będzie można oglądać od 10 lutego w przestrzeni Galerii Labirynt 2.

Wystawa jest próbą zmierzenia się z „dziewczyną” i tym, co stanowi jej semantyczne odniesienie. „W moim odczuciu okres dziewczęcości jest brakiem: poczucia podmiotowości, tożsamości, reprezentacji, a jednocześnie, co ważniejsze, wzrastaniem, oczekiwaniem i tworzeniem nowego kształtu swojej postaci” – mówi autorka.

◾Otwarcie wystawy: 10.02.2023 (piątek), godz. 19:00
◾Gdzie: Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3, Lublin
◾Dostępność: Wystawa w przestrzeni niedostępnej dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Wystawa jest przyjazna sensorycznie dla osób wrażliwych na bodźce. Otwarcie tłumaczone na PJM; tłumaczka: Jolanta Gromada i na jęz. ukraiński; tłumacz: Volodymyr Dyshlevuk.
◾Wystawa czynna do 19.03.2023 (wtorek–niedziela, godz. 15:00–19:00)
◾Wstęp: wolny

Kurator: Waldemar Tatarczuk

designed by know-line.pl