Barwy świata przyrody – wernisaż wystawy fotografii

Data dodania: 08 wrzesień 2022
Barwy świata przyrody – wernisaż wystawy fotografii

Dom Kultury
Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

ul.K. Wallenroda 4a

zaprasza na

wernisaż wystawy fotografii
„Barwy świata przyrody”
12 września 2022 r. (poniedziałek), godz. 18.00

 

Wystawa „Barwy świata przyrody” przedstawia świat przyrody widziany oczami członków Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Składają się na nią różnorodne tematycznie i stylistycznie prace, na których możemy zobaczyć zarówno szerokie krajobrazy, jak i rośliny oraz zwierzęta w ich naturalnym środowisku, czy też podziwiać makrofotograficzne zbliżenia i abstrakcyjne impresje inspirowane przyrodą. Możemy towarzyszyć Autorom w najróżniejszych miejscach bliskich i dalekich o różnych porach dnia. Podziwiać kolorowe światło wschodu nad wodą, podglądać ptaki, zajrzeć do mrocznego, bagiennego lasu lub do wnętrza kwiatów. Odkrywać niezwykłe formy i obrazy stworzone przez naturę i światło. Autorzy prac zapraszają, aby wspólnie z nimi zanurzyć się w głąb świata Natury, świata barw, światła i kształtów.

 

Związek Polskich Fotografów Przyrody jest ogólnopolskim stowarzyszeniem twórczym, którego głównym celem jest rozwój i propagowanie fotografii przyrodniczej w ścisłym związku z działaniami na rzecz ochrony przyrody i środowisk naturalnych. Związek jest największą i najstarszą organizacją skupiającą pasjonatów fotografii przyrodniczej w Polsce. Działa od 1995 roku, a obecnie zrzesza około 500 fotografów, skupionych w 13 okręgach. Podstawowymi formami działalności ZPFP są wystawy, spotkania, festiwale, konkursy fotograficzne, stała obecność w internecie, projekty edukacyjne, projekty wydawnicze. Ważnym wydarzeniem w życiu Związku jest corocznie organizowany Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury”. Wielu członków ZPFP publikuje swoje prace w uznanych periodykach, książkach i albumach oraz zdobywa laury w krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych.

 

Okręg Lubelski ZPFP z siedzibą w Lublinie został powołany w 1996 roku i liczy obecnie 30 członków i 4 kandydatów. Stowarzyszenie twórcze, jakim jest Związek, umożliwia nam współpracę i wspólne działania bez względu na to, jaki rodzaj fotografii przyrodniczej jest najbliższy każdemu z nas. Wszystkich nas łączy wspólna pasja: szacunek do przyrody, fascynacja jej pięknem i chęć zatrzymania tego piękna w kadrze. Regularne spotkania, dyskusje, wystawy, plenery pomagają nam w rozwijaniu naszych fotograficznych pasji, chociaż każdy z członków Okręgu szuka własnej artystycznej drogi.


fot. Bożena Komorowska

fot. Jerzy Liniewicz

fot. Marek Lach

fot. Tomasz Kiecana

designed by know-line.pl