Carnaval Sztukmistrzów zagości w Felicity!

Data dodania: 18 lipiec 2023
Carnaval Sztukmistrzów zagości w Felicity!

14. edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbędzie się w Lublinie w dniach 27- 30 lipca.

W tym roku , w przeddzień  festiwalu organizatorzy przygotowali dodatkowe wydarzenie specjalne, które odbędzie się wyjątkowo poza ścisłym centrum miasta w Centrum Handlowym Felicity Lublin. Dodatkowo po raz pierwszy i jedyny w takim składzie: Anna Kawiak, Ian Deadly, Flash Gonzalez i Marcin Ex Styczyński. Na uczestników Carnavalu jak zawsze czekają spektakle uliczne, widowiska, spektakle w namiocie cyrkowym, pokazy buskerów i koncert, które tradycyjnie będą się odbywać ulicach i placach Starego miasta i Śródmieścia.

 

„Carnaval Show” bo o nim mowa odbędzie się przed Centrum Handlowym Felicity w Lublinie 26.07. o godzinie 19:00.  Będzie to swoisty przedsmak tegorocznego Carnavalu Sztukmistrzów, który startuje już 27 lipca i potrwa do 30 lipca! Pojawią się w nim zarówno znani i lubiani artyści Carnavalu Sztukmistrzów, jak i zupełnie nowe twarze z Polski i zagranicy. Wyjątkowy pokaz cyrkowy, podczas którego utalentowani artyści uliczni prezentują swoje najlepsze numery. Barwny kolaż osobowości i dyscyplin cyrkowych, w którym podziwiamy zapierające dech w piersiach pokazy akrobatyczne, ogniowe, kobietę gumę, sztuczki iluzjonistyczne i klaunadę.

 

Pokaz  „Carnaval Show” wychodzi zarówno poza oficjalne daty festiwalu, jak i ścisłe centrum wydarzeń. Mieszkańcy dzielnicy Felin, jak i klienci Centrum Handlowego Felicity Lublin będą mieli okazję poczuć namiastkę carnavalowej atmosfery. Dla wszystkich jeszcze nieprzekonanych, że warto się wybrać na Carnaval Sztukmistrzów będzie to doskonała zachęta. W programie godzinnego show zobaczymy popisy spektakularnego plucia ogniem w wykonaniu jednego z bardziej doświadczonych polskich artystów ulicznych Marcina Ex Styczyńskiego. Towarzyszyć mu będą brytyjczyk Ian Deadly, który swoje filozoficzne wykształcenie połączył z artystyczną pasją i występami ulicznymi.

Flash Gonzalez to uroczy klaun wcielający się w postać kloszarda, który zaskoczy nas sztuczkami iluzjonistycznymi, a nawet tańcem. Męskie grono dopełni akrobatka i kontorsjonistka z Lublina Anna Kawiak, która zachwyci zwinnością i nieprawdopodobną gibkością ciała.W programie wystąpią:
Anna Kawiak – akrobatyka, kontorsja
Ian Deadly – fire show, żonglerka, klaunada
Flash Gonzalez – iluzja, klaunada
Marcin Ex Styczyński – plucie ogniem

Formuła występu oraz charyzmatyczni i zróżnicowani wykonawcy tworzą niezwykłą, energetyczną mieszankę, która oczarowuje publikę w każdym wieku. Ciekawy skład artystów z bogatym ulicznym doświadczeniem zapewni masę wrażeń i mnóstwo śmiechu!

O artystach:
Anna Kawiak (Polska) – od 18 lat zajmuje się akrobatyką. Zaczynając jako 4-letnia zawodniczka, pod okiem mamy – trenerki, pierwsze 14 lat trenowała w grupie akrobatyki sportowej. Po zakończeniu kariery sportowej miała szybki start na polskich scenach i równie szybko wyszła ze swoimi występami poza granice. Przez ostatnie 5 lat zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w Akrobatyce Powietrznej, dwie nagrody we Wschodnioeuropejskim Konkursie Nowocyrkowym „Cyrkulacje”, reprezentowała polskich artystów podczas EXPO 2020 w Dubaju, brała udział w ekstremalnym projekcie na biegunie północnym – opuszczonym mieście na Archipelagu Svalbard, a także dumnie wspierała inicjatywy i festiwale cyrkowe polskiej społeczności artystycznej. Nieustannie rozwija się w swoich dziedzinach, którymi są akrobatyka na kole powietrznym, stanie na rękach oraz kontorsje.

Ian Deadly (Wielka Brytania) występuje od 1997 roku w różnych formach w całej Europie i na świecie. Występował w projektach artystycznych społeczności w Szkocji, Polsce, na Słowacji, działał z teatrami ulicznymi i rozwijał swój solowy show. Magister filozofii i literatury angielskiej na Uniwersytecie w Edynburgu, certyfikowany z Cyrku Współczesnego w Scuola di Cirko Vertigo we Włoszech, jego pokazy zabierają nas poza spektakl i angażują publiczność w realne problemy połączone z wieloletnim doświadczeniem w adaptacji i improwizacji na ulicy.

‌Flash Gonzalez (Chile) – ten niepozorny klaun nie wprowadza pokazowej magii w postaci wielkich iluzji i drogiej scenografii, ale prezentuje nieco bardziej kameralny, skromniejszy świat. Flash to charyzmatyczny, elegancki i spontaniczny artysta szkolony w dziedzinie teatru fizycznego, tańca i akrobatyki. Jego sztuka opiera się na szczegółach, ruchu, precyzyjnej ekspresji oraz umiejętnym wykorzystywaniu każdej chwili!

Marcin Ex Styczyński (Polska) – złote płucka Polski. Zawodowa Plujka. Weteran polskiej sceny ognia. Artysta uliczny. Celebryta w świecie pół-bezdomnych szarlatanów. Tego pomarańczowego osobnika z warkoczykiem przytwierdzonym do łysej głowy możecie wypatrywać na rynkach i starówkach gdzieś na świecie. Jego zapotrzebowanie na tankowanie oleju parafinowego jest większe niż całej reszty smoków w Polsce razem wziętej. Popisowym numerem Ex’a jest SPAW – wydmuchiwanie ognia w sposób ciągły, trwający bardzo baaardzo długo.

 

CARNAVAL SHOW!
Kiedy: 26.07. 2023, godz.  19.00

Gdzie: Parking przed Felicity Lublin, ul. Aleja Wincentego Witosa 32
Wstęp wolny

 

To oczywiście tylko część atrakcji przygotowana przez organizatorów. W programie Festiwalu nie zabraknie eksperymentów artystycznych, warsztatów, spektakli cyrkowych czy specjalnych stref sponsorskich, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie. Program wydarzenia można śledzić na stronie carnavallublin.eu. Wkrótce kolejne ogłoszenia.

 

Carnaval Sztukmistrzów

27–30 lipca 2023

Stare Miasto, Błonia pod Zamkiem w Lublinie

Wstęp wolny, wybrane spektakle biletowane, bilety dostępne na goingapp.pl

carnavallublin.eu

 

Organizatorzy: Warsztaty Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin,

Lublin – Miasto Inspiracji

Partnerzy: Fundacja Firmament, Institut Français de Pologne, Elmax, Maki

Patroni medialni: TVP 2, TVP Kultura, Radio Lublin, Radio Eska, Gazeta Wyborcza Lublin, Presto, e-teatr.pl, TerazTeatr.pl, Kultura Enter, Onet

Sponsorzy: PGE Obrót S.A., Tavex Sp. z o.o., Ball Packaging Europe Lublin Sp. z o.o., Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin.

Tegoroczna edycja Carnavalu Sztukmistrzów jest jednym z wydarzeń programu Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

designed by know-line.pl