Daniil Revkovskiy i Andriy Rachinskiy „Step Myszek Miki” | otwarcie wystawy

Data dodania: 23 marzec 2023
Daniil Revkovskiy i Andriy Rachinskiy „Step Myszek Miki” | otwarcie wystawy

Daniil Revkovskiy i Andriy Rachinskiy od 2020 r. pracują nad monumentalnym projektem „Muzeum Cywilizacji Człowieka”. Artyści zakładają, że koniec cywilizacji jest nieunikniony, dlatego też projektują dla przyszłych archeologów Muzeum. Ma ono ułatwić badaczom zrozumienie przyczyn jej istnienia i zniknięcia oraz poznanie sposobów życia i zwyczajów wymarłego gatunku ludzkiego. Powstające z perspektywy przyszłości realizacje będą wypełniać kolejne sale muzeum, ukazując różne obszary życia na ziemi w czasach, gdy ludzkość jeszcze istniała…

„Step Myszek Miki” to trzecia realizacja w ramach „Muzeum Cywilizacji Człowieka”. W pracy tej artyści badają historię bitew pancernych. Z ich badań wynika, że Ukraina jest krajem, na którego terenie odbyła się największa liczba takich bitew w historii świata. Zebrane w całość elementy wystawy tworzą palimpsest, w którym rzeczywistość przenika się z fantazją, a groza sąsiaduje z groteską.

OTWARCIE: 24 marca (pt.), godz. 19.00 / Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
DOSTĘPNOŚĆ: Otwarcie tłumaczone na jęz. ukraiński, a także symultanicznie na język angielski – prosimy odebrać urządzenie w księgarni przed wydarzeniem. Wernisaż tłumaczony na PJM.

W dniu otwarcia o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie z artystami poprowadzone przez Ksenię Malykh, kierowniczkę Platformy Badawczej w PinchukArtCentre w Kijowie. Spotkanie w języku ukraińskim, tłumaczone na język polski.

Kurator: Waldemar Tatarczuk

designed by know-line.pl